13 grudnia 2016

KOMISJA SEJMOWA PRZECIW REFERENDUM WS. ZAKAZU WJAZDU ISLAMISTÓW

13 grudnia Sejmowa Komisja Petycji zajmowała się wnioskiem/petycją Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE ws. podjęcia inicjatywy uchwałodawczej ws. referendum dot. zniesienia zmiany czasu urzędowego co pół roku (z zimowy na letni, z letniego na zimowy) oraz ws. w sprawie zakazu wjazdu do Polski imigrantów i uchodźców wyznających Świętą Wojnę. Posłanka referentka Urszula Augustyn (PO) rekomendowała odrzucenie wniosku/petycji, odmawiając w ten sposób wysłuchania głosu narodu w tych kwestiach.

Wnioskodawców na posiedzenie Komisji oczywiście nie zaproszono. Przedstawiciel Głównego Urzędu Miar (reprezentującej rząd) przekonywał jak to zmiana czasu jest korzystna dla obywateli (abstrahując od wszelkich negatywnych skutków finansowych, zdrowotnych itd.). Z kolei ws. zakazu wjazdu islamistów, przewodniczący Piechota (PO) de facto zrównał Polaków ubiegających się o wizy do USA z islamistami wyznającymi zasady dżihadu. Wniosek został odrzucony przez posłów. Nie oponował także poseł Jerzy Jachnik z Kukiz'15, mimo że ta formacja głosiła i zbierała publicznie podpisy pod referendum ws. imigracji.

Zagrożenie islamską imigracją tzw. uchodźcami jest zatem nadal realne, polskie władze (rząd, parlament) nie podejmują żadnych działań prewencyjnych, które uchronią nas przed sytuacjami jakie można zobaczyć w krajach zachodniej Europy.

1 komentarz:

  1. No to powtórzmy zbieranie podpisów i złóżmy ten wniosek raz jeszcze...a jak nie wyjdzie, to znów....i tak aż do skutku...Dorzucę jeszcze jeden wniosek w spawie swobodnego dostępu do broni palnej...

    OdpowiedzUsuń