12 kwietnia 2016

WTOREK 12 IV rusza proces SB-eków za pobicie opozycjonistow na Wawelu 3 maja 1986 r

CENTRUM   ŚCIGANIA   ZBRODNIARZY KOMUNISTYCZNYCH i FASZYSTOWSKICH
ZAPRASZA

Zapraszamy do Sądu Okręgowego w Krakowie , na proces  ws. pobicia przez tajniaków z SB i o masowe areszty 3 maja 1986 w Krakowie.
Rozprawa wyznaczona została  na  12 kwietnia /wtorek/ 2016 roku o godz. 9.00. Sąd Okręgowy Kraków ul. Przy Rondzie7,  sala D-018

Konfederaci - oskarżyciele posiłkowi zgłaszali w poprzednim roku kolejno swoje przystąpienie do sprawy.  Po wyczerpaniu tych zgłoszeń sąd rejonowy wpierw umorzył sprawę z powodu rzekomego przedawnienia.

Jednak w  tzw. międzyczasie pojawiło się orzeczenie Sądu Najwyższego (ws. o internowania pomiędzy 13 a 18 grudnia 1981, w którym to dniu dopiero komuna opublikowała dekret o stanie wojennym w Dzienniku Ustaw).
Jaki to może mieć  związek z zatrzymaniami działaczy i sympatyków Konfederacji Polski Niepodległej na Wawelu podczas obchodów „nielegalnego święta 3 maja” 1986? Otóż ma! Ponieważ umorzono sprawy o pobicie i bezprawne zatrzymania 3-majowe, pod pretekstem: iż zatrzymania trwały krócej niż 7 dni. A bezprawne internowania od 13 do 18 grudnia też trwały krócej niż 7 dni - a mimo to komendanci wojewódzcy MO  są za to sądzeni! 
Chodzi o kwalifikację przestępstwa traktowaną również jako zbrodnie komunistyczne i przeciwko ludzkości.


Całą sprawę prowadzą dzielnie: prokurator krakowskiego IPN p. Marek Kowalcze oraz oskarżyciele posiłkowi z kierownictwa KPN obszaru II.

Zapraszamy  naszych P. T. Przyjaciół i świadomych obywateli

na rozprawę  we wtorek, data i miejsce jak wyżej.

Biuro Prasowe  ECSZKiF
Ireneusz Wolański


Natomiast  w środę 13 kwietnia  w Warszawie  rusza proces apelacyjny lidera Niezłomnych Zygmunta Miernika w Sądzie Okręgowym  w Warszawie al. Solidarności 127 (godz 10.00 sala 228) za protest tortowy wobec bezkarności zbrodniarzy na procesie Kiszczaka i WRONy
W pierwszej instancji Sąd Rejonowy SSR Dryll z rodziny resortowej - skazała Zygmunta Miernika na bezwzględne więzienie!
Tak właśnie zbrodniarzy komunistycznych zawsze czynią bezkarnych lub skazują w zawieszeniu a Miernika chca wsadzić do więzienia… 
Tak właśnie wygląda III RPRL


1 komentarz:

  1. sąd utrzymał zaskarżone postanowienie - zbrodnia przeciwko ludzkości to nie 48 godzinne zatrzymanie. Brawo sąd !!!

    OdpowiedzUsuń