14 marca 2017

Świadkowie potwierdzają używanie obraźliwych sformułowań i wypowiedzi przez Hansa G.

Za nami druga rozprawa dotycząca Natalii Nitek, która występuje przeciwko Hansowi G. Niemiec, jej pracodawca, naruszał podstawowe zasady dotyczące prawa do wolności od mowy nienawiści (szczególnie od treści faszystowskich, hitlerowskich), prawa do godności, do bycia niedyskryminowanym z powodu przekonań politycznych i pochodzenia narodowego. O sprawie szeroko pisaliśmy tutaj: http://www.anti-defamation.org/rdiplad/aktualnosci/mowa-nienawisci-wobec-polakow-w-zakladzie-pracy-za-tydzien-pierwsza-rozprawa/

Na rozprawie w dniu 14 marca 2017 r. byli pełnomocnicy Natalii Nitek, Hansa G. oraz przedstawiciel Reduty Dobrego Imienia. Spośród wezwanych świadków stawiły się dwie osoby, które zeznały że Hans G. rzeczywiście naruszał dobra osobiste Natalii Nitek. Świadkowie potwierdzili także używanie przez Hansa G. obraźliwych sformułowań i wypowiedzi.
Kolejna rozprawa odbędzie się 28 kwietnia br. godz. 9.00 w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Zostali wezwani kolejni świadkowie m.in. red. Stankiewicz z telewizji Republika.
Będziemy informować o dalszych krokach prawnych.


Zespół Reduty Dobrego Imienia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz