1 marca 2017

Marcin Karłowicz przeniesiony do więzienia na Służewcu

Marcin Karłowicz, aktywista narodowy, zatrzymany tuż przed warszawskim szczytem NATO został zatrzymany pod zarzutem…posiadania (zamiaru posiadania) niedozwolonych środków chemicznych. 

Uwolnienia Marcina domagało się Narodowe Odrodzenie Polski, który wskazuje że rzeczywistym powodem zatrzymania jest jego udział w organizacji antyNATOwskiego protestu. O umożliwienie Marcinowi odpowiadania z wolnej stopy, występowało do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, z kolei Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE. Stowarzyszenie nie wypowiadając się w sprawie zarzutów, wskazywało jednak, że Marcin od lat działa społecznie i nie stanowi żadnego zagrożenia. Odpowiedzi Prokuratury na to wystąpienie - nie było.

Jednak jakieś działanie nastąpiło. W ubiegłym miesiącu Marcin został przeniesiony z więzienia w Białołęce do Służewca.  Areszt ten jest przeznaczony dla skazanych mężczyzn młodocianych i dorosłych odbywających karę po raz pierwszy w warunkach zakładu karnego typu zamkniętego i tymczasowo aresztowanych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz