19 marca 2017

21 marca - rozprawa ws. Marcina Karłowicza

21 marca o godz. 10.00 w Sądzie Rejonowym Warszawa Wola ul. Kocjana 3, sala 159 odbędzie się rozprawa przeciw Marcinowi Karłowiczowi, oskarżonemu o posiadanie nielegalnych substancji chemicznych. 

Marcin został zatrzymany w ubr. tuż przed szczytem NATO. Według Narodowego Odrodzenia Polski faktyczny powód aresztowania jest inny: Karłowicz był jednym z organizatorów przygotowywanego w Warszawie antyNATOwskiego protestu, organizowanego pod siedzibą (p)rezydenta Dudy

Wiele miesięcy Marcin przetrzymywany był na Białołęce, od lutego przebywa w areszcie na Służewcu. W jego obronie występuje oczywiście NOP oraz Stowarzyszenie Interesu Społecznego „Wieczyste”, które zwróciło się do Prokuratury Krajowej o uchylenie tymczasowego aresztowania i umożliwienie Karłowiczowi odpowiadania z wolnej stopy. Jak wyjaśnia dr Daniel Alain Korona - nie podzielam antyNATOwskich poglądów, ale znam Marcina od 3 dekad i nie stwarzał zagrożenia fizycznego. Zatem, nie przesądzając sprawy, nie widzę powodu, dlaczego nie może odpowiadać z wolnej stopy.

Rozprawie przewodniczyć będzie sędzia Lidia Sobotka-Paczuska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz