28 czerwca 2016

Woda dla weteranów opozycji, a ciasteczka, kawa, herbata - dla prezesa TK ze świtą

Jak traktowani są weterani opozycji antykomunistycznej przez władze? Odpowiedzią była scena z dzisiejszego Senatu (28.06).

Od 13-tej połączone komisje rozpatrywały poprawki do projektu ustawy o zmianie ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej i osobach represjonowanych z przyczyn politycznych. Poprawki zgłaszane bezpośrednio do komisji przez organizacje weteranów w ogóle nie były procedowane, jedynie te szefa urzędu ds. Kombatantów i senatorów, które trochę poprawiły, ale nie zmieniły w swej istocie charakteru tej ustawy - jałmużny dla osób, którzy walczyli o niepodległość Rzeczpospolitej.

Jednak to co nas uderzyło to sposób traktowania gości senatu. Weteranom opozycji dano zwykłą wodę do picia. Jednak gdy przyszedł prezes TK Andrzej Rzepliński ze świtą na posiedzenie następnej komisji, doręczono specjalnie na tą okazję ciasteczka owocowe, czekoladowe, itp., kawa, herbata, mleczko. Próbowaliśmy się dowiedzieć gdzie zakupiono te frykasy, ale nie mogliśmy uzyskać tej informacji. Tajemnica?

Dwa światy ten weteranów - dla nich jałmużna i brak honorów, i świat prominentów, oficjeli, bufonów - dla nich małe lub większe dogodności, zaszczyty, honory.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz