7 października 2014

Schizofrenia w gminie Kampinos: 2 projekty planu zagospodarowania przestrzennego dla tego samego obszaru?Czy ws. tego samego terenu mogą być 2 różne oficjalne projekty planu zagospodarowania przestrzennego? Takie pytanie jest zasadne w świetle tego co dzieje się w gminie Kampinos. W odpowiedzi na wypowiedzi państwa Wilczyńskich oraz na nasz artykuł http://serwis21.blogspot.com/2014/09/dojazdu-do-posesji-nie-bedzie-bo-tak.html na facebook'u gminy ukazało się odpowiedź wójta gminy Tomasza Tymoftyjewicza, w którym stwierdza, iż W komentarzu pism roznoszonych przez Panią Zofię Wilczyńską oraz wskazywanego przez nią linku do blogu internetowego (SERWISu21 - przyp.) odnośnie braku dojazdu do jej posesji przedstawiam fragment mapy Projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego – Kampinos A, cz. I, z naniesioną drogą obok posesji Pani Wilczyńskiej (po lewej) https://www.facebook.com/pages/Gmina-Kampinos/302848756476865?fref=photo. Zajrzyliśmy zatem na stronie urzędu gminy kampinos i zamieszczonego projektu planu zagospodarowania przestrzennego (po prawej, http://www.bip.kampinos.pl/art/id/3416) i o dziwo, stwierdziliśmy, że projekt planu publicznie wyłożony jest inny niż ten który zamieszczono na facebook'u - wójt. W MPZG ze strony internetowej gminy jak widać droga (przedłużenie ul. Szkolnej) kończy się znacznie wcześniej, podczas gdy na tym z facebook'a planu wójta przebiega przez cały teren. Ciekawe, który plan mają opiniować mieszkańcy i nad którym będzie pracować Rada Gminy? Czy ten publiczny czy ten opublikowany na facebook'u przez Wójta?


29 komentarzy:

 1. Generalnie nie jestem ani za gminą ani za państwem W. Ale mi jasno wynika że na FB jest projekt z propozycją dla Państwa W. którą odrzucili. A na bipie jest projekt zgodny z sugestiami Państwa W.
  Wiec o co Awantura ;). ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale który projekt jest właściwy? Ten ze strony internetowej miasta czy ten z facebook'a? Ponadto co innego jest doprowadzenie drogi do posesji, a co innego przejście przez całą działką.

   Usuń
  2. Ten z bipu i nadal można zgłaszać uwagi. Nikt nie lubi tracić swojej własności ale czasem trzeba spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa. Jeżeli gmina zrobiła by tak jak chce Pani W. myślę że wtedy było by więcej niezadowolonych mieszkańców . Zresztą Pani W. powiedziała że ma swoją własną prywatną drogę.

   Usuń
  3. Nic nie rozumiem.
   Wg oficjalnego systemu Informacji Przestrzennej Gminy Kampinos pod adresem: http://kampinos.e-mapa.net/ do końca działki Państwa Wilczyńskich jest naniesione przedłużenie ulicy Szkolnej.
   Drodzy pracownicy Gminy. Czy możecie wyjaśnić skąd ta droga na oficjalnej mapie - skoro jej fizycznie nie ma?

   Usuń
 2. Od samego początku urzędowania Wójta gmina Kampinos rozkwitła. To miejsce z dnia na dzień zmienia się na lepsze. Wójt nigdy nie pozostawił żadnej sprawy czy problemu mieszkańców bez stosownej reakcji. Pani W. natomiast od lat znana jest w miejscowej społeczności jako osoba konfliktowa prowadząca spory z sąsiadami i mieszkańcami Kampinosu. Należy więc pomyśleć i może postawić pytanie: "Czy jedyną schizofreniczną bohaterką tej historii nie jest sama Pani W. ...?" Z przekonaniem stwierdzam, że gdyby nie takie hamulcowe i konfliktowe osoby jak Pani W., które myślą tylko i wyłącznie o własnym interesie, Wójt z wiekszą łatwością mógłby wdrażać projekty dla dobra całej lokalnej społeczności. Tracą na tym wszyscy mieszkańcy. Niestety, w każdym stadzie trafia się czarna owca. :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale czemu wójt publikuje na facebook'u inny projekt planu niiż na stronie internetowej gminy? Co to za manipulacja? Czemu też w gminie nie stosowano instrukcji kancelaryjnej odnośnie pism przychodzących i wychodzących? Czemu wysyłano do pani W wezwane/groźba bez podpisu? Czy tak działa praworządna władza? A zatem twierdzenie że w gminie jest wszystko w porządku jest albo rezultatem niewiedzy, albo celowego zaślepienia (albo na zlecenie władz napisano ten komentarz)..

   Usuń
  2. Szanowna Pani W., czy Pani naprawdę nie rozumie czy nie chce zrozumieć, że skoro zatrzymaliście projekt Planu (zamieszczony na fb) Gmina musiała zaprojektować i wyłożyć nowy Plan (zamieszczony na stronie) ...? Czy to tak trudno zrozumieć...?

   Usuń
  3. Nie wiem czemu ktoś odpowiada pani W., bo tak się nie nazywam i inną mam płeć (a z gender nie mam nic wspólnego). Na facebook'u nie jest napisane, że to plan już nieaktualny, tylko pozostawia się sugestię, wrażenie że to plan aktualny. Po drugie jak pojedyncza osoba jest w stanie zatrzymać projekt Planu. Proszę o wskazówki, chętnie zablokuje pojedynczo plan zagospodarowania w innych miastach? Wszystkie organizacje ekologiczne ustawią się w kolejce po tą wiedzę?

   Usuń
  4. To chyba nie był komentarz do postu ADMIN tylko do wcześniejszego postu ANONIM...?

   Usuń
  5. Komentarze na zlecenie władzy z szeroko rozwiniętą propagandą pisano w słusznie minionych czasach. Muszę niektórych - przyzwyczajonych i przesiąkniętych rozczarować: Te czasy bezpowrotnie minęły!!! Mieszkam od wielu lat w Kampinosie i z przyjemnością obserwuję zachodzące tu w ostatnim czasie zmiany.

   Usuń
  6. Akurat w to uwierzę?

   Usuń
  7. Ciekawe bajki z tym "rozkwitaniem", jedyne co rozkwita w Kampinosie to siatka układów

   Usuń
 3. Uzyskaliśmy kopię pisma pani Wilczyńśkiej złożonego w gminie 16.01.2011 r. o którym wspominał wójt na facebook'u i okazuje się, że wójt pominął istotne fragmenty akurat w zakresie zgód jakie udzieliła pani Wilczyńska także co do przebiegu drogi. Nie chce by droga przebiegała przez całą posesję ale proponowała inne rozwiązanie, o której wójt nie wspomniał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakie Jakie. Zżera nasz ciekawość. Ale pewnie wiem jakie droga do mojej posesji i gmina odkupuje ode mnie moją prywatną drogę :D. A poważnie chciał bym się bardzo mylić ale widząc poprzednie wypowiedzi to pewnie się nie mylę. Ewentualnie okaże się "Nie możemy ujawnić"

   Usuń
 4. Cyt. nie wyrażam zgody na przebieg ulicy Szkolnej przez moją posesję,wyrażam zgodę tylko na objęcie mojej obecnej drogi dojazdowej do gminnego zasobu dróg gminnych (chętnie ją przekażę) przebiegającej prostopadle do planowanej ulicy Szkolnej kończącej się przy wyjeździe na ulicę Chopina przy stacji paliw BLISKA - nie ma akurat mowy mowy o odkupieniu przez gminę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe dlaczego akurat teraz, gdy p. W. kandyduje na radną z ramienia innego kandydata na wójta niż obecny, rozpoczęła się ta cała "afera" ... Hmm.. czyżby aż taki zbieg okoliczności?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam inną teorię, Zrobimy dym może Wójt przed wyborami się przestraszy. Bardziej to bym obstawiał.

   Usuń
  2. Też tego nie rozumiem, zwłaszcza że w gminie już w okolicach czerwca była mowa o tym że droga do Państwa W. będzie doprowadzona "już". Mówił o tym zresztą wójt, więc co się stało, że tej drogi nie ma? Może to wójt chce zaszantażować Państwa W.?

   Usuń
 6. Poza tym, posunięcie się do umieszczania ulotek dotyczących sprawy za wycieraczkami samochodów osób, które udały się do kościoła na mszę jest mega żenadą. Trzeba było stanąć przed kościołem i rozdawać te ulotki, a nie stchórzyć i je podrzucić do samochodów!

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdyby wójt nie zamieścił innego projektu planu niż jest na stronie oficjalnej, artykuł by nie powstał. Fakt dwóch projektów planów wzbudził zapytanie i wątpliwości. Przypominamy, że plan wcześniej był zakwestionowany przez wojewodę (czy też powiąże się go z wyborami w Kampinosie?). Totalna bzdura. Co do metod rozdawania za wycieraczkami samochodów to normalna praktyka wyborcza, ale nie zajmujemy się kampanią ani wyborami w Kampinosie. Być może się tym zajmiemy, skoro jak widać po komentarzach jest ona bardzo emojonalna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I bardzo dobrze, niech wszyscy zobaczą jak się na wsi wójta wybiera, frekwencja się szykuje jak w Sewastopolu.

   Usuń
 8. Jestem ciekawy skąd autor tego artykułu wziął plan rzekomo umieszczony na stronie bipu... Ponieważ jedyny tam umieszczony to
  http://www.bip.kampinos.pl/admin/wysiwyg/FileUpload/files/STUDIUM/MPZP%20Kampinos%20A%20I%20czesc.pdf .
  Jest on identyczny z tym na facebooku, więc cały artykuł jest bezzasadny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby osoba komentająca kliknęła w zaznaczoną stronę w tekście z bip.kampinos to by natrafiła na stronę obwieszczeń wójta gminy kampinos, gdzie 23.04.2014 r. pani Zielenowicz Katarzyna o godz. 10.33.50 dodała plik rysunek miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wsi Kampinos A cz. 1a. Zatem artykuł jest zasadny, zwłaszcza iż okazuje się (i dziękujemy osobie komentującej za odpowiednią informację) że na stronach BIPu są aż 2 projekty MPZG. Bałagan jest w gminie Kampinos - całkowity

   Usuń
  2. Tak się składa, że plany zagospodarowania ulegają zmianie po wyrażeniu opinii przez mieszkańców, więc nie wiem co w tym dziwnego, że najpierw był jeden plan, a teraz jest drugi. To chyba logiczne, że pierwowzór może być modyfikowany, więc skąd w ogóle ta cała afera ?? Żenada.

   Usuń
  3. Nie ma w tym nic dziwnego, ale dziwne jest gdy wójt publikuje na facebook'u projekt planu i nie informuje, że jest to projekt nieaktualny, tylko stwarza wrażenie że jest to aktualny.

   Usuń
 9. Nie bałagan tylko wszędzie tak jest ( bałagan też ) . Nie usuwa się po prostu starych obwieszczeń i informacji. Chociaż by po to żeby ktoś nie zarzucił że czegoś tam nie było. Proponuję wybrać sobie losowy bip i spróbować coś na nim znaleźć :D Jeszcze nie spotkałem się z bip-em o którym bym nie powiedział "Kto to wymyślił".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro wszędzie jest bałagan, korupcja i oszustwa to należy się na to zgodzić i z tym żyć, to bardzo "logiczne" i wygodne podejście! Tyle, że osoby o podobnych poglądach stanowią hamulec na drodze rozwoju, chociażby takiej gminy jak wspomniany w artykule Kampinos.

   Usuń
 10. kiedy my się wreście obudzimy i zobaczymy co z nami robią NA CAŁYM ŚWIECIE JEST TAK ŻE SKORO JEST BUDYNEK TO MUSI BYĆ DROGA DOJAZDOWA DO NEGO A JEŻELI SIĘ TO UTRUDNIA TO WYGLĄDA NA DZIAŁANIA SPCJALNE UTRUDNIENIA A JEŻELI NIE WIADOMO O CO CHODZI TO WIADOMO WSZYSTKIM CO MOŻE SIĘ ZA TYM KRYĆ I NIE TRZEBA BYĆ JASNOWIDZEM ABY ZOBACZYĆ CO TAK NAPRAWDĘ Z TĄ DROGĄ CHODZI W SUMIE TEJ DROGI JEST PARĘ METRÓW DOBRZE BY BYŁO ABY JAKAŚ INSPEKCJA KONTROLI PAŃSTWOWEJ PRZYJRZAŁA SIĘ TEMU BO Z TEGO WYNIKA ŻE TA SPRAWA MA PODWÓJNE DNO AŻ BOJĘ SIĘ ZOBACZYĆ CO JEST NA SAMYM DNIE BO TO BYŁOBY SZOKIEM DLA NAS WSZYSTKICH GDYBYŚMY SIĘ DOWIEDZIELI CO I JAK [ A TAK PO PROSTU W NASZYM EUROPEJSKIM KRAJU DROGI SĄ PODSTAWĄ DO ŻYCIA JAK DOJAZD KARETEK POGOTOWIA STRAŻ POŻARNA TYM BARDZIEJ ŻE JEST TAK STACJA PALIW

  OdpowiedzUsuń
 11. formalny obieg dokumentow i informacji pozostawia w gminie Kampinos wiele do zyczenia. ... cos ktos widzial, ale nie wie gdzie. .. panuje taki burdel, ze nie zdziwie się wcale gdy ktos wygrzebie z bip kolejny plan zagospodarowania przestrzennego totalnie inny niz dwa powyzej. odchodzac od tematu - powinny zajsc zmiany w prawie wyborczym. wojt powinien pelnic urzad najwyzej 2 kadencje - pozniej tak jak w Kampimosie mamy do czynienia z pajeczyna zaleznosci, ukladow i sympatii. licza sie wlasne zyski, a gmina i ludzie juz niekoniecznie....

  OdpowiedzUsuń