Od 6 miesięcy osoby o statusie działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych w Lublinie mogli jeździć komunikacją miejską za darmo.
Uchwała Rady Miasta z 11 kwietnia 2017 nie obejmowała jednak tzw. świadczących pracę w organizacjach związkowych i politycznych nielegalnych w rozumieniu przepisów do kwietnia 1989 r. oraz osób nie wykonujących pracy w okresie przed 4 czerwca 1989 r. na skutek represji politycznych. Stowarzyszenie Walczących o Niepodległość 1956-89 zwróciło się zatem 14 lipca br. z petycją do Rady Miasta w ramach akcji zrównania praw o przyznanie uprawnień do bezpłatnej komunikacji miejskiej także dla tej kategorii działaczy.
10 listopada Rada Miasta na nadzwyczajnej sesji uwzględniła petycję Stowarzyszenia i wprowadziła uprawnienia do bezpłatnej komunikacji miejskiej dla ww. działaczy. Uchwała co warto podkreślić została przyjęta jednogłośnie przez 31 radnych (PIS, PO, Wspólny Lublin), nikt nie był sprzeciw, nikt się nie wstrzymał. Lublin jest już 9 miastem który wprowadził ulgowe lub darmową komunikację miejską dla tzw. świadczących pracę w nielegalnych organizacjach. Kolejne 8 pozytywnie rozstrzygnęło petycje Stowarzyszenia, ale formalnego uprawnienia jeszcze nie przyznało.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz