11 lipca 2014

KALENDARIUM ZDARZEŃ W SPRAWIE ODMOWY ABORCJI PRZEZ PROFESORA CHAZANA

Zaaktualizowany kalendarium zdarzeń w sprawie odmowy aborcji przez profesora Chazana, kalendarium sporządziliśmy na podstawie materiałów prasowych oraz dokumentów pokontrolnych. Jak widać próbowano wprowadzić opinię publiczną wprowadzić w błąd, rządzący, lewica i wielu dziennikarzy w tej sprawie bezczelnie kłamie i manipuluje faktami.

- W przychodni lekarskiej NOVUM wykonano u pacjentki zapłodnienie in vitro, do 9 tygodnia jest pod opieką tej poradni.
- 9 stycznia pacjentka zgłasza się do dra Gawlaka, 
- 23 stycznia po wykonaniu badania USG (obraz płodu był prawidłowy), dr Gawlka kieruje pacjentkę do Szpitala im Św. Rodziny. Pacjentka bowiem przez wiele lat leczyła się z niepłodności. Ciąża jest piąta, przy czym 4 poprzednie skończyły się poronieniem pomiędzy 4 a 20 tygodniem ciąży.
- 4 luty badanie skrócone
- 5 lub 6 luty ze względu na obciążony wywiad położniczy oraz niewydolność szyjki macicy pacjentce założono szew szyjkowy.
- 8 marca (19 tydzień ciąży) - badanie doraźne pacjentki, ze względu na objawy zagrożenia poronienia przyjęto do szpitala.
- 10 marca w badaniu USG nie stwierdzono nieprawidłowości u płodu. Lekarz podkreśla trudną wizualizację płodu u pacjentki spowodowane m.in. otyłością.
- 24 marca badanie szyjki macicy
- 27 marca (- 21 tydzień ciąży) kolejne USG. Stwierdzono nieprawidłowy obraz czaszki płodu pod postacią wodogłowia, nieprawidłowy zarys twarzy, obraz trudny do interpretacji ze względu na złe warunki techniczne, pozycja płodu zasłaniająca twarz rękami
- 28 marca pacjęntkę kobietę w trybie pilnym przekazano do Instytutu Matki i Dziecka celem dalszej diagnostyki i leczenia
I- W instytucie Matki i Dziecka, wykonane zostają kolejne USG i rezonans. Badania potwierdzają wady, ale znów stwierdza się obraz trudny do interpretacji. Pacjentka informuje, że już podjęła i chce przerwać ciążę. Instytut Matki i Dziecka nie wyraził zgody na przerywanie ciąży
- 2 kwietnia wychodzi z Instytutu Marki i Dziecka, przewieziona zostaje do Szpitala im. Świętej Rodziny
- 3 kwietnia dr Gawlak wypisał kobietę do domu.
- 7 kwietnia odbywa się kontrolna wizyta w szpitalu, po uzgodnieniu z prof Chazanem zdjęto szew szyjkowy, licząc że ze względu na poronienia w przyszłości, może nastąpić podobna sytuacja. Ponadto nie było pełnej doku
Dr Gawlak przekazuje, że rozmawiał z prof. Chazanem, a ten nakazał czekać na pełną dokumentację.
- Dopiero 11 kwietnia gotowy jest wynik jednego z istotnych dla oceny stanu dziecka badań, a mianowicie badania cytogenetycznego krwi dziecka pobranej przy pomocy nakłucia pępowiny, zlecony przez Instytut Matki i Dziecka.
- 12/13 kwietnia: minął 24 tydzień ciąży
- 14 kwietnia: spotkanie pacjentki  lekarzem prowadzącym dr. Gawlakiem, rzeczniczką praw pacjenta ze Szpitala im. Świętej Rodziny i prof. Chazana. Pacjentka potwierdziła zamiar aborcji i usłyszała, że profesor musi się skontaktować z prawnikiem. (już jest 25 tydzień ciąży)
- 15 kwietnia: Prof. Chazan wydaje decyzje o odmowie przeprowadzenia aborcji, ze względu na klauzulę sumienia.
- 16 kwietnia: kobieta odbiera decyzję profesora. Prof. Chazan zaproponował opiekę w placówce i poinformował o możliwościach opieki paliatywnej dla dziecka w Warszawskim Hospicjum
- 17 kwietnia lekarz prowadzący wydał pacjentce skierowanie do Szpitala Bielańskiego (gdzie dokonywana jest aborcja). 
- 18 kwietnia w Szpitalu Bielańskim zrobiono USG, odmówiono wykonania aborcji motywując że termin, w którym można wykonać aborcję minął 5 dni wcześniej.
- Tymczasem nie jest prawdą, że można legalnie przerwać ciążę z powodu nieprawidłowości rozwojowych tylko do 24. tygodnia ciąży.  Ciąża może zostać przerwana do chwili uzyskania przez dziecko zdolności do życia poza organizmem matki. Żadna ustawa nie określa wieku ciąży, po którym aborcja nie może być wykonana. W sytuacji, kiedy powodem przerwania ciąży jest choroba dziecka, jego wada, czas w którym ciąża może zostać przerwana zależy od indywidualnej decyzji lekarza. W sytuacji choroby dziecka,  dziecka  z wadami wrodzonymi, dziecko osiągnie zdolność do życia poza organizmem matki  później, a nawet znacznie później niż dziecko zdrowe (w przypadku 100% wady uniemożliwiającej przeżycie dziecka, a tak właśnie twierdzono, zabieg jest dopuszczalny aż do urodzenia, z tym że przyjmuje się że ocenę dokona interdyscyplinarne konsylium lekarskie). Tymczasem szpital Bielański kierowany przez prof. Dębskiego (tego samego, który jako dyrektor Szpitala Bielańskiego wypowiadał się negatywnie o odmowie aborcji przez profesora Chazana) wykorzystał pretekst 24-tygodni, dla odmowy aborcji (mimo że termin ten nie wynika z przepisów prawa).
- pacjentce zapropowano załatwienie zabiegu aborcyjnego za granicą w Anglii (nie skorzystała).
- W czerwcu: rusza kampania medialna przeciw profesorowi Bogdanowi Chazanie, zaraz po tym gdy okazało się, że ten ostatni podpisał deklarację wiary.
- 30 czerwca: w szpitalu Bielańskim dziecko przychodzi na świat, z licznymi wadami
- W szpitalu Św. Rodziny przeprowadzone zostają kontrole urzędowe. NFZ ukarał szpital kwotą 70 tys. zł, prokuratura wszczyna postępowanie w sprawie możliwości zagrożenia życia lub zdrowia pacjentki
- 9 lipca: dziecko zmarło w tym szpitalu.
- 9 lipca Prezydent Miasta Hanna Gronkiewicz Waltz zapowiada odwołanie profesora Chazana z funkcji dyrektora szpitala.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz