21 stycznia 2017

Petycja doręczona do ONZ (dot. Misjonarza z Czech) - ważna rozprawa w poniedziałek

niedawno prosiłam o podpisy w sprawie czeskiego misjonarza, Petra Jašeka, który z absurdalnych powodów został uwięziony w Sudanie i grozi mu kara śmierci. W poniedziałek odbędzie się ważna rozprawa. Jest szansa na uwolnienie Misjonarza! Razem z jego Bliskimi prosimy, aby:
- podpisali Państwo petycję (jeśli jeszcze tego Państwo nie zrobili);
- poprosili o to znajomych;
- udostępnili link do niej na portalach społecznościowych, wysłali na różne listy mailowe.


Część podpisów trafiła już do ONZ w Genewie. Osobiście z Panem Gianni Magazzeni odpowiedzialnym za akcje pomocy w tego typu przypadkach (Chief of Branch and Officer-in-Charge, Field Operations and Technical Cooperation Division, OHCHR) spotkała się Miriam Kuzárová - nasza menedżerka petycji CitizenGO ze Słowacji oraz Córka i Syn pana Petra Jašeka (wszyscy troje są na zdjęciu niżej przed siedzibą ONZ w Genewie, p. Miriam w środku). Przekazali oni p. Magazzeni'emu ponad 300 tys. podpisów pod petycją.


Ale ciągle potrzeba tych podpisów jeszcze więcej.

Bliscy Misjonarza nalegają, aby jak najwięcej osób podpisało petycję. Jest szansa, że misjonarz Jašek zostanie szybko uwolniony.

2 stycznia uwolniono człowieka, który nazywa się Reverend Kuwa Shamal. Został wcześniej uwięziony w oparciu o podobne zarzuty co Petr Jašek. Nieco ponad dwa tygodnie temu sąd uznał, że zarzuty nie zawierały dowodów i że może wyjść na wolność. Czeskie media informowały o tym, że wyrok ten był możliwy dzięki wielkiej międzynarodowej presji organizacji pozarządowych i dyplomatów. 9 stycznia br. wysłuchano mowy obronnej wobec Petra Jašeka oraz dwóch innych sudańskich mężczyzn.

23 stycznia ma zapaść wyrok.

Podpisujmy!

W imieniu wszystkich organizatorów tej akcji, w tym w imieniu Bliskich Petra Jašeka, dziękuję za Państwa zaangażowanie.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Dyrektor CitizenGO Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz