4 stycznia 2017

Działalność Fundacji Pro Prawo do Życia w 2016 roku


sprawozdanie z naszych działań w 2016 roku.

W przekonaniu, że walka o prawo do życia najsłabszych jest naszym obowiązkiem, na początku roku przystąpiliśmy do organizowania kampanii „Stop Aborcji”. Projekt ustawodawczy przygotował Instytut „Ordo Iuris”, zapewniając najwyższy poziom prawny. Projekt od samego początku stał się przedmiotem ataków mediów aborcyjnych, ale do nagonki dołączyły również liczne media uchodzące za prawicowe, a nawet wiele mediów katolickich.
Projekt „Stop Aborcji” przewidywał, że sąd może nadzwyczajnie złagodzić karę, a nawet odstąpić od jej wymierzenia, jeśli osobą pozbawiającą życia dziecka poczętego, jest jego matka, a jednocześnie zrywał z automatyczną bezkarnością w takim przypadku.
Mimo tylu niespodziewanych ataków, kampania promująca projekt była wielkim sukcesem, a swoje podpisy pod projektem złożyło ponad 458 000 Polaków.


Kilka tysięcy osób zbierało z nami podpisy i brało udział w akcjach towarzyszących inicjatywie. Nie bylibyśmy w stanie tego osiągnąć bez pomocy naszych hojnych darczyńców. Z całego serca dziękujemy za wsparcie! Aborcjoniści, którzy prowadzili z poparciem mediów kampanię na rzecz aborcji bez ograniczeń, zebrali pod swoimi morderczymi postulatami niewiele ponad 200 000 podpisów. Oba projekty znalazły się w Sejmie i zarządzeniem Marszałka Sejmu były procedowane jednocześnie.
W pierwszym czytaniu nasz projekt poparło 267 posłów, a za jego odrzuceniem opowiedziało się 154 posłów. 11 wstrzymało się od głosu. Projekt aborcyjny został odrzucony głosami 230 posłów, przy 173 popierających i 15 wstrzymujących się, choć Jarosław Kaczyński apelował o głosowanie za oboma projektami. Zorganizowana w następnych dniach kampania medialna, w której udział wzięły media finansowane przez Georg-a Sorosa, a także media publiczne, stała się paliwem dla demonstracji aborcyjnych w następnych dniach.
Na ulice w całej Polsce wyszło 98 000 ludzi, znacznie mniej niż podczas antyrządowych demonstracji KOD-u. Jarosław Kaczyński wykorzystał te demonstracje do zastraszenia obrońców życia w klubie PiS. Przedsięwzięcie się udało, wystraszeni posłowie PiS nie dopuścili do głosu przedstawicieli Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej i bez jakiejkolwiek dyskusji w Komisji Sprawiedliwości skierowali projekt do kosza. W II czytaniu na posiedzeniu plenarnym Sejmu, zwołanym w środku nocy, bez powiadamiania przedstawicieli Komitetu, za prawem do życia dla każdego dziecka opowiedziało się 58 posłów, a przeciw prawu do życia 352, w tym 186 posłów PiS.

Mimo odrzucenia projektu przez Sejm, kampania „Stop aborcji” przyniosła dobre owoce!

Tysiące osób zaangażowało się w działania na rzecz najsłabszych. Byli to wolontariusze zbierający podpisy, darczyńcy wspierający naszą pracę finansowo, przyjaciele wspierający nas w pokazywaniu prawdy w Internecie. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to szlachetne przedsięwzięcie!
Między innymi dzięki Panu, prawda o tym, że aborcja to okrutne zabójstwo dziecka w łonie matki dotarła do milionów Polaków, budząc ich sumienia. W czasie kampanii, a także wcześniej i później przeprowadziliśmy ponad 500 pikiet, podczas których prezentowaliśmy zdjęcia ofiar aborcji. W ciągu roku zorganizowaliśmy ponad 30 wystaw „Wybierz Życie”, eksponowaliśmy również kilkanaście wielkoformatowych bilbordów w Poznaniu, Krakowie i na Podkarpaciu.
Nasi wolontariusze przeciwstawili się „Czarnym Marszom” w wielu miastach Polski, nie dając się zastraszyć agresywnym aborcjonistom. Dramatyczne wydarzenia miały miejsce przede wszystkim w Warszawie. Dzięki opanowaniu naszych ludzi, mimo agresji aborcjonistów, nikt nie został ranny.
Kilkudziesięciu naszych wolontariuszy, z 20 wielkimi banerami wzięło udział w Marszu Niepodległości 11 listopada. Dziesiątkom tysięcy uczestnikom pokazaliśmy filmy z aborcji na wielkim telebimie. Zorganizowaliśmy ponad 30 kursów dla prolajferów, podczas których przeszkoliliśmy ponad 300 osób.
Nasza Fundacja cały czas się rozwija, dlatego organizujemy coraz więcej szkoleń dla wolontariuszy i koordynatorów komórek regionalnych. Zorganizowaliśmy też 17 zajęć edukacyjnych dla młodzieży, w których udział wzięło 760 osób.
Profil Fundacji na Internetowym Facebooku ma ponad 85 000 fanów. 65% z nich ma poniżej 34 lat. 63% to kobiety. W październiku nasze posty miały ponad 10 milionów wyświetleń!
Nasze działania wywołują panikę aborcjonistów. 14 listopada Gazeta Wyborcza opublikowała wywiad z lewicowymi naukowcami pod tytułem: „Co Polacy mają w głowach na temat aborcji i skąd im się to bierze? Drastyczne wystawy zmieniają przekonania". W konkluzji, aborcjoniści domagają się zakazu pokazywania zdjęć ofiar aborcji, ponieważ są skuteczne w budzeniu sumień ludzi!
Niestety aborcjoniści mają wpływ na Policję. W wielu miastach Polski, choć nie we wszystkich, policjanci szykanują naszych wolontariuszy i kierują do sądów wnioski o ukaranie naszych kolegów. Sądy odrzucają te wnioski, ale szykany policyjne poważnie utrudniają naszą działalność.
Najważniejsze dla nas jest jednak to, że nasze działania zmieniają nastawienie opinii publicznej. To jest nasz główny cel!
Kluczem do sukcesu naszej działalności jest aktywność dobrych ludzi. Każdy może pomóc. Każdy może mieć wpływ na rzeczywistość. Serdecznie prosimy Pana o rozważanie wspierania Fundacji w sposób regularny, stałymi darowiznami. Właśnie regularne wpłaty dają nam pewność, że w kolejnych miesiącach też będziemy mogli skutecznie działać. Proszę Pana o wsparcie tych działań kwotą 20, 50, 100, 300 zł lub dowolną inną.

Prawda o aborcji zmienia umysły i serca Polaków. Mimo prześladowań docieramy do milionów Polaków. Chcemy to robić jeszcze intensywniej. Właśnie teraz ważą się losy starcia Cywilizacji Życia i Cywilizacji Śmierci. Jeśli będziemy wytrwali, z pewnością zwyciężymy!

Kinga Małecka Prybyło
Fundacja Pro Prawo do Życia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz