12 czerwca 2018

Skuteczna rezygnacja, której KRS nie odnotował. PKO BP ściemnia?

W wezwaniu PKO BP z dnia 8 czerwca br. ws. usunięcia 13 komentarzy z artykułu "Petycja nie jest petycją. Czyżby ws. PKO BP obowiązywała omerta?" znalazła się informacja, że:
Postanowiliśmy zatem sprawdzić tą informację w wiarygodnym źródle jakim jest Krajowy Rejestr Sądowy. Otóż 28 kwietnia 2015 r. dokonano wpisu wspólników RBT Project - Piotra Rafała Beldegrina i Katarzynę Pytel, a na wiceprezesa zarządu - Piotra Beldegrina. 
http://www.krs-online.com.pl/msig-4720-90978.html

Skoro jak twierdzi Bank już 3.01.2016 doszło do skutecznej rezygnacji Piotra Beldegrina ze stanowiska w spółce, to powinno znaleźć to odzwierciedlenie w KRS. Tymczasem nic takiego nie odnotowano. Oczywiście możliwe że zarząd spółki nie dokonał zgłoszenia, ale wówczas powstaje pytanie dlaczego o dokonanie zawezwania spółki lub o wpis z urzędu nie wystąpił sam Piotr Beldegrin. Co prawda wpisy w KRS mają charakter deklaratywny, a nie konstytutywny, ale jednak ze względu na kwestie odpowiedzialności podatkowej i cywilnej zazwyczaj się takie zmiany zgłasza.

Ponadto w dniu 16.12.2016 r. Sąd dokonał wykreślenia dotychczasowych wspólników w związku z aktem notarialnym z dnia 16 czerwca 2016 r. (1431/2016) i przejęciem udziałów przez Tarasa Kuchera. Jest też informacja o wykreśleniu prezesa Tomasa Jerchewicza na rzecz Tarasa Kuchera. Informacji ws. wykreślenia z KRS wiceprezesa Piotra Rafała Beldegrina - brak.
http://www.krs-online.com.pl/msig-5134-419263.html
Gdyby rzeczywiście zatem złożył skuteczną rezygnację, to prawdopodobnie przy tej okazji nowy prezes doprowadziłby do wykreślenia go z KRS.

Sprawdziliśmy aktualny (na dzień 9 czerwca br) wyciąg z KRS spółki RTB Project: w zarządzie Taras Kucher - prezes i Piotr Rafał Beldegrin - wiceprezes. 
Odpis aktualny z KRS z dnia 9 czerwca 2018 r.

Skuteczna rezygnacja, której nie odnotowano w KRSie? A zatem kiedy powstała skuteczna rezygnacja Piotra Beldegrina ze stanowiska wiceprezesa zarządu RTB Project?

44 komentarze:

  1. Może się i wykreślił,ale "zapomniał"zgłosić do KRS aby móc pokazywać dłużnikom PKO,że jest powiązany z RBT i w zamian za transakcję z tą firmą pomoże im w niespłacanie kredytu w PKO (redukcja długu,zaginięcie dokumentów i w efekcie przedawnienie roszczenia).

    OdpowiedzUsuń
  2. P.Beldegrin pracuje w PKO od października 2014 r.,więc nawet jak się wykreślił formalnie że spółki w styczniu 2016 to pozostaje do wyjaśnienia ponad rok (od października 2014 do dnia wykreślenia)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dyr.Beldegrin właśnie patrzy przez okno na morze,podziwia widoki i niezbyt przejmuje się pisaniną.Zobaczyl po odpowiedzi banku,że nadal ma plecy i nie ma co się detalami przejmować.

    OdpowiedzUsuń
  4. Krysza działa.i poza korespondencja przekazana do Serwisu 21 nikt nawet nie próbowal wyjaśnić potencjalnych nieprawidlowosci.Tylko info,że skutecznie się wykreślił ponad dwa lata temu.I bez zwracania uwagi na wcześniejsze łączenie zatrudnienia w PKO z zarządzaniem spółka deweloperską
    RBT

    OdpowiedzUsuń
  5. Rozkręcali firmę RBT mając juz placoną pensję z PKO.plus dostęp do bazy zadłużonych klientow i możliwości kontaktu z nimi!!! Prawie jak wygrana w lotto.Tyle,że nie jednorazowa a rozłożona w czasie kilku lat.

    OdpowiedzUsuń
  6. Z historii wpisow w KRS wynika też jednoznacznie,że w okresie pracy w PKO p.Beldegrin był oprócz zasiadania w zarządzie też jednym z głównych udziałowców spółki RBT.

    OdpowiedzUsuń
  7. P.Beldegrin i p.Pytel posiadali łącznie 66%udzialow spółki RBT.W okresie gdy obydwoje pracowali już w PKO.P.Katarzyna już nie pracuje,właśnie z uwagi na niejasnosci przy niektórych kredytach i konflikt interesów....

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To temat dla Macieja Samcika i jego ekipy! Lubią tropić sprawy na kilka złotych.A tu mają na trzy historię milionowych (potencjalnych ) strat banku-przedawnienia,kierowanie spraw do powykonawców, pensja w PKO i równocześnie prywatne spółki...

      Usuń
    2. Ciekawe czy prezesi PKO wiedza kogo zatrudniają.Co najmniej podejrzenie konfliktu interesów.A coraz więcej wskazuje,że nie tylko podejrzenie.

      Usuń
    3. Powiązania osobowe (zastepca Dyrektora Windykacji w PKO jednocześnie w zarządzie RBT-Project) i kapitałowe (ten sam z-ca z-ca razem z innym pracownikiem windykacji-p.Pytel posiadający w czasie pracy w PKO 66%udzialow RBT).Spółka z osobą bez PESElu i posiadająca wg KRS 10 innych firm-karuzela VAT?Wyprowadzanie pieniędzy za wschodnią granicę? I teraz odpowiedz banku niezgodna z KRS?Może to nie płatna krysza,a jakieś interesy sluzb z zza wschodniej granicy???? I to tuszowanie wszystkiego co związane z nieprawidłowościami bez prób wyjaśnienia...

      Usuń
    4. Anonimie z 11.54 gdybyś pracował w Pko bp to nie zadawałbyś takiego pytania. Osoba bez słowa na p.. natychmiast zostałaby zwolniona. Choćby dla świętego spokoju. Kim jest faktycznie Piotr B.i grupa zatrudnionych z Nim ludzi??? Przeskakują z banku do banku, miksują się stanowiskami..

      Usuń
    5. Która ambasada i które służby-nie wiadomo.Ale pewne jest zarówno to,że i Beldegrin i Kucher to nie są polskie nazwiska,jak i to,że sprawa jest ewidentnie tuszowana.I podawana dalej jak kukułcze jajo-KPRM-MF-KPRM-Rada Nadzorcza PKO i na końcu po paru miesiącach odpowiedz,że to wszystko pomówienie i KRS podaje nieprawdziwe informacje.

      Usuń
  8. Wydaje się mało prawdopodobne aby KRS nie odnotował rezygnacji p.Beldegrin z zarządu spółki RBT gdy jednocześnie odnotowano kilka kolejnych zmian.Rezygnacji nie bylo, a odpowiedź banku zawiera nieprawdziwa informację???

    OdpowiedzUsuń
  9. Jak to możliwe,żeby bank podawał nieprawdziwe informacje???? Przecież aktualny KRS wyraźnie wskazuje p.Beldegrin jako wiceprezesa zarządu RBT-Project!!!

    OdpowiedzUsuń
  10. Sprawa jest jasna-rezygnacji nie było.KRS podaje aktualne informacje o zarządzie spółki.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A Bank w odpowiedzi o skutecznej rezygnacji mija się ze stanem faktycznym,opierając się wyłącznie na oświadczeniu p.Beldegrin,nie na wpisach w KRS czy jakiejkolwiek dokumentacji.

      Usuń
    2. I nawet przy skutecznej rezygnacji (ustnej???) w 2016r. nie ma odpowiedzi na pytanie o konflikt interesów za wcześniejsze miesiące łączenia zatrudnienia w PKO przez pBaldegrin ip.Pytel z byciem udziałowcem i wiceprezesem zarządu spółki deweloperskiej RBT.

      Usuń
  11. Jak są w stanie przyslac pismo,w którym twierdzą,że KRS nie odnotował zmiany sprzed ponad 2 lat,to mogą też powiedzieć,że to nieprawda.I to,że sprawy nie przedawniają się,i to,że nie korzystają w ogóle z podwykonawców (od pół roku większość spraw trafia do zewnętrznych kancelarii), i to,że każdy ekspert w Gdyni legitymuje się wyższym wykształceniem i odpowiednim doświadczeniem (połowa poza znajomością z p.Beldegrin poza maturą i jakaś niejasną historia z pracy w Grupie/BPH nic sobą więcej nie reprezentuje!!!)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak to możliwe aby ekspertem został ktoś po maturze?aż taka samowolka panuje w tej Gdyni?Pracownicy kadr w ofercie nie nadzorują procesów rekrutacji?

      Usuń
    2. Pan Beldegrin doprowadził do zwolnienia z biur CRW prawie 200 osób.Tylko po to aby zatrudnić rzeszę znajomych.A z uwagi na niskie kwalifikacje,to co jest do zrobienia przekazać w wiekszosci do outsourcingu za wynagrodzeniem prowizyjnym.

      Usuń
  12. Bądźmy poważni.Skoro PKO oficjalnie twierdzi,że p.Beldegrin złożył skuteczna rezygnację z funkcji wiceprezesa RBT w styczniu 2016r. to na pewno jest to prawdą.Przeciez nie będą jakie mus portalowi przesyłali kopii dokumentów
    wystarczy oswiadczenie.A okres 2014-2015 jest już mniej istotny,bo to 3-4 lata temu i nie ma co dociekac.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przecież przy miliardowych zyskach banku nieistotne jest kilka milionów strat banku.

      Usuń
  13. Czy dla Serwis21 taka odpowiedź banku jest satysfakcjonująca i wyczerpuje temat?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Temat nie jest zamknięty, będziemy dalej publikować otrzymywane informacje. Ciekawe że poza Serwis21, inne media nie interesują się tematem CRW PKO BP.

      Usuń
    2. Bank ma ogromny budżet reklamowy.Jak jakaś gazeta liczy na to,że PkO zamiesci u niej reklamy-raczej posłucha prośby o nieporuszanie niektórych tematów.Taka mamy wolność mediow-na pasku reklamodawców.Na prawdziwa niezależność można tylko liczyć np.w Serwis21.

      Usuń
    3. Plus to,że inne media nie lubią anonimów.a z kolei pracownicy PKO boją się ujawniać.bo bank zamiast wyjaśniać nieprawidłowości energię poświęca na tropienie informatorów.juz kilkadziesiąt osób straciło pracę po np.wpisach na forum gazeta.pl

      Usuń
  14. Odpowiedź na petycję zapewne bank już traktuje jako zamknięcie sprawy.

    OdpowiedzUsuń
  15. Czyli znowu tematu nieprawidłowości w CRW PKO i p.Beldegrin nikt nie zbadał.Ciekawe czy prezes Zbigniew Jagiełło w ogóle wie o wątpliwościach czy dorabianiu do pensji przez kierownictwo CRW.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pan Prezes Zbigniew Jagiełło raczej jest odseparowany od takich tematów.Rzesza prawników o specjalistów od PR dba o odpowiedzi na niewygodne pytania.I głównemu Prezesowi nikt raczej nie relacjonuje szczegółów.

      Usuń
    2. za wszystko co się dzieje w firmie odpowiada zarząd z prezesem na czele, za to otrzymuje milionowe wynagrodzenie, jeśli nad tym nie panuje niech odejdzie.

      Usuń
  16. Dobra krysza to podstawa.

    OdpowiedzUsuń
  17. Z najnowszego artykułu wynika,że p.Piotr oświadcza,że zrezygnował z funkcji w RBT w styczniu 2016.Ale nadal nie ma odpowiedzi na pytanie dotyczące konfliktu interesów za poprzedni okres łączenia pracy w Banku z pracą w spółce deweloperskiej.Nie ma też ustosunkowania się w zakresie pozostałych wskazanych osób z kierownictwa CRW jawnie dorabiających do pensji.

    OdpowiedzUsuń
  18. cd. http://serwis21.blogspot.com/2018/06/krs-nie-rozpozna-wniosku-o-wykreslenie.html

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zapewne p.Beldegrin dopiero po publikacjach Serwis21 złożył w lutym br. wniosek o wykreślenie swojej osoby z organów spółki RBT.Co jesli miall miejsce,to bez względu na faktyczną datę zapewne jest tylko zmianą formalną i minimalnym utrudnieniem w kontynuacji procederu wykorzystywania danych o klientach banku i ich nieruchomościach w działalności prywatnej spółki,a raczej społek.

      Usuń
  19. Czy prawdą jest ze skalą przedawnień czyli strat banku liczy sie w milionach złotych jednocześnie bank kieruje wiekszosc spraw do obsługi podwykonawcom???płacąc za to kolejne grube pieniądze???

    OdpowiedzUsuń
  20. Niektóre dzisiejsze komentarze mogą być uznane jako naruszające dobra osobiste wymienionej osoby. Przypominamy że zarzuty czy oskarżenia, bez dowodów lub poważnych poszlak mogą skończyć się "nieprzyjemnie". W celu ochrony autorów komentarzy przed konsekwencjami prawnymi postanowiliśmy je zablokować. Będą one odblokowane, jeżeli otrzymamy dowody potwierdzające przytoczone w nich okoliczności (przypominamy mail: serwis21@gmail.com). Sprawy będziemy dalej wyjaśniać i efekty tych wyjaśnień będziemy publikować.

    OdpowiedzUsuń
  21. Dziś wszyscy pracownicy CRW otrzymali przypomnienie zasad dotyczących zgłaszania potencjalnego konfliktu interesów.W tym informowanie Banku o wszelkiej działalności gospodarczej,posiadaniu udziałów o wartości większej niż 5%, zasiadanie w organach.To jest efekt zainteresowania Serwis21. i prawdopodobnie potwierdzenie,że że skala problemu jest znacznie większa,niż zasiadanie w Zarządzie spółki RBT przez p.Beldegrin czy posiadanie przez niego znacznych udzialow.Prawopodobnie tez władze banku nie były wcześniej świadome działalności prowadzonej przez p.Piotra w czasie zatrudnienia w PKO.W komentarzach wymieniano tez inne nazwiska kadry kierowniczej CRW.

    OdpowiedzUsuń
  22. Gdyby nie Serwis21 ten proceder trwał by nadal niewyjaśniony.A tak przynajmniej może będą mniej bezczelni niż działając jawnie w zarządach i jako udziałowcy spółek prywatnych w czasie gdy biorą pensje i nagrody z PKO.Choc pytanie o konflikt interesów nadal nie znalazło odpowiedzi.

    OdpowiedzUsuń
  23. Pracownicy dostali maila z przypomnieniem zasad ale rownież zostali poproszeni przez głównego dyrektora o zgłaszanie do 22.06 przypadków podejrzeń konfliktu interesów. Przypadek? Nie sądzę...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. w takich wypadkach nie ma przypadków.. przecież On sam z siebie żadnych takich maili nie wysyła

      Usuń
    2. Może wcześniej ufał deklaracjom p.Beldegrin. A teraz Serwis podał na tacy przykład RBT - spółki deweloperskiej, w której p.Piotr był udziałowcem i prezesem i "zapomnial."

      Usuń
    3. "zapomniał"poinformować pracodawcę o prowadzonej działalności.

      Usuń
  24. A może ta prośba wysłana do wszystkich to też po prostu utrata zaufania Zarządu do p.Beldegrin i jego kompanów? I to,że do tej pory nie zgłosili prowadzonych przez siebie biznesów jest teraz analizowane?Przecież proste sprawdzenie KRS pozwala ustalić takie przypadki jak p.Beldegrin.Kazda działalność gospodarcza pracownika banku,jego współmałżonka,zasiadanie w zarzadzie czy bycie udziałowcem powinno być zgłoszone do departamentu zgodności.w przypadku p.Beldehrin takiego zgłoszenia zabraklo.Ile jeszcze podobnych przypadków jest w Gdyni?Mało im pensji i nagród za pracę,która przekazują do podwykonawców? Widocznie tak.

    OdpowiedzUsuń