10 lutego 2017

Prezes PKO BP straci połowę wynagrodzenia?

Na 13 marca zostało zwołane Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKO Banku Polskiego S.A. W porządku obrad m.in. znalazło się punkty dot. podjęcia uchwały w sprawie zasad kształtowania wynagrodzeń członków Zarządu, podjęcia uchwały w sprawie ustalenia zasad kształtowania wynagrodzeń członków Rady Nadzorczej oraz ws. zmian w statucie spółki.

Przypomnijmy, iż z petycją o obniżenie wynagrodzeń członków Zarządu PKO BP do poziomu wynikającego z przyjętym w ubr. ustawy z dnia 9 czerwca 2016 o kształtowaniu wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami zwrócił się dr Daniel Alain Korona w imieniu Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE (a zarazem członek Komitetu Założycielskiego NSZZ "Wyzwolenie). W odpowiedzi z 1 sierpnia 2016, Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że taki wniosek zostanie przedłożony przez swoich przedstawicieli po wejściu w życie ustawy

I w końcu się doczekaliśmy. Skarb Państwa reprezentowany przez Ministrów Rozwoju i Finansów przedłożył projekt uchwały, która dostosowuje wynagrodzenie prezesa i innych członków zarządu do poziomu ww. ustawy. 

Zatem prezes Jagiełło będzie musiał zrezygnować (przyjmując, iż część zmienna wyniesie 100% stałej) aż połowę wynagrodzenia, a przypominamy że jego roczne wynagrodzenie przekraczało 3 mln zł.

6 komentarzy:

 1. Czy w styczniu br. nie miała się przypadkiem kończyć trzyletnia kadencja zarządu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, co ciekawe w porządku obrad NWZA nie ma punktu dot zmian w radzie nadzorczej czy zarządu PKO BP

   Usuń
  2. kończy się w maju

   Usuń
 2. na miejcu Prezesa dorobiłbym sobie bo jak da rade jak mu uwala pobory...jest duźo ofert na kasjera w instytucji którą zarządza swoją switą znajomych

  OdpowiedzUsuń
 3. Spokojnie, nie będą klepać biedy, poradzą sobie , tacy z nich przecież specjaliści.

  OdpowiedzUsuń