Działacze opozycji antykomunistycznej, nielegalnych organizacji z okresu PRL domagają się symbolicznego uznania poprzez przyznania ulg w publicznej komunikacji miejskiej. Samorządy reagują różnie - jedne przyznały lub zamierzają przyznać, inne odmawiają. Jednak najbardziej zaskakującą odpowiedź udzielił Prezydent Rzeszowa.
13 lipca Stowarzyszenie Walczących o Niepodległość 1956-89 w ramach akcji zrównania praw działaczy nielegalnych organizacji z okresu PRL i kombatantów zwrócił się ze stosowną petycją do władz Rzeszowa. Zarząd Transportu Miejskiego w odpowiedzi stwierdził, że cyt. doceniamy wkład, które został włożony przez osoby walczące o niepodległość terytorium polski, w którym w każdym aspekcie życia codziennego zasługuje na uznanie i pochwałę. A jak uznanie to zostało wyrażone? cyt. Każdy członek państwa Stowarzyszenia może indywidualnie zawnioskować o zgodę na bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej do Prezydenta Miasta Rzeszowa Pana dr h.c. Tadeusza Ferenca. Pan Prezydent posiadający uprawnienia do wydawania tego typu decyzji na pewno podejdzie do tego bardzo rzetelnie i indywidualnie do każdego złożonego przez Państwa wniosku.
Ręce opadają. Stowarzyszenie wystąpiło o ulgę dla działaczy nielegalnych organizacji z okresu PRL, a nie dla członków Stowarzyszenia, o wprowadzenie rozwiązania systemowego, a nie o decyzje na indywidualne wnioski. Nikt bowiem nie ma zamiaru się upokarzać indywidualnym wnioskiem o uprawnienie, które i tak ma w sumie wymiar symboliczny.
Odpowiedź ZTM w Rzeszowie z dnia 10 sierpnia 2017
Odpowiedź ZTM w Rzeszowie z dnia 10 sierpnia 2017
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz