12 grudnia 2017

Sprawa Zabudowy Parku Szymańskiego trafiła do Rady Warszawy

Wraca sprawa zabudowy Parku Szymańskiego w Warszawie, w którym ma być wybudowane Wolskie Centrum Kultury. Przeciw inwestycji protestuje Stowarzyszenie "Stop Zabudowie Parku Szymańskiego". Teraz dołączyło Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE, które złożyło petycję o uchylenie uchwały Rady Warszawy z 2015 r. w części w jakiej dotyczy zabudowy, przeniesienia Wolskiego Centrum Kultury do Parku Szymańskiego. 

Urząd Dzielnicy zaplanował wybudowanie w parku Szymańskiego - Wolskiego Centrum Kultury, który uprzednio miał mieścić się przy ul. Sokołowskiej 10. Zgodnie z wybranym przez władze dzielnicy planem koncepcyjnym ma powstać budynek podpiwniczony z jedną kondygnacją podziemną, z dwiema kondygnacjami nadziemnymi oraz wykorzystaniem dachu na cele użytkowe, w którym zlokalizowane będzie Wolskie Centrum Kultury z zapleczem administracyjnym oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Stowarzyszenie Stop Zabudowie Parku Szymańskiego wskazuje jednak, że planowana inwestycja jest niezgodna z miejscowym planem i brak jest do niej podstaw prawnych.
http://serwis21.blogspot.com/2017/08/park-szymanskiego-na-warszawskiej-woli.html

Okazało się również, iż przeniesienie Centrum do Parku Szymańskiego nastąpiło na podstawie fałszywych informacji dot. rzekomych roszczeń reprywatyzacyjnych dla lokalizacji przy Sokołowskiej 10.
http://serwis21.blogspot.com/2017/08/zabuduja-park-szymanskiego-z-powodu.html

Niestety w sprawie żaden organ właściwy nie podjął działań. Zatem Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE złożyło petycję do Rady Warszawy o uchylenie uchwały w tej części, w której dotyczy powyższej kwestii.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz