8 lutego 2018

Zniżki w komunikacji miejskiej z tytułu rozliczenia podatku PIT będą lub nie - zwiększone?

Zwiększenia zniżek w komunikacji miejskiej dla osób rozliczających swój podatek PIT w stolicy - domaga się Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE w kolejnej petycji skierowanej do Rady Miasta Stołecznego Warszawy. Uprzednio rada odrzuciła petycję ws. bezpłatnej komunikacji oraz ws. nieodpłatnej komunikacji dla wszystkich osób rozliczających podatek PIT w stolicy. Stowarzyszenie nie odpuszcza i teraz wystąpiło o zwiększenie zniżek 3 lub 4-krotnie. Do tej pory osoba z kartą warszawiaka (czyli rozliczająca podatek PIT w Warszawie) mogła liczyć na 30 zł zniżki (w stosunku do 280 zł) dla 90-dniowego biletu w strefie 1. Stowarzyszenie uznało, że taka zniżka nie zachęca do rozliczenia swego podatku w Warszawie, i zaproponowało 4-krotnie zwiększenie zniżki tj. do 120 złotych (czyli w skali roku - 480 złotych rocznie). Taka skala zniżki jest już nie do pogardzenia i prawdopodobnie skłoniłaby do rozliczenia podatku PIT w Warszawie.

Do tej pory Prezydent Miasta i większość platformerska w Radzie Warszawy odrzucała propozycje zmierzające do zmniejszenia opłat za usługi transportu zbiorowego. Ale ten rok jest wyborczy i każde negatywne rozstrzygnięcie może być źle przyjęte przez wyborców.

1 komentarz:

  1. Świetna inicjatywa! Uczciwa-placisz podatki,to już z tego tytułu finansujesz transport.Płacisz gdzieś indziej? To za transport w Warszawie zapłać sporo więcej niż uczciwi (tu mieszkam,tu płacę podatki) mieszkańcy

    OdpowiedzUsuń