6 stycznia 2018

Obchody 155 rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego

Weszliśmy w nowy 2018 rok. Jest to data szczególna dla nas Polaków, ponieważ rozpoczyna obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zrzucenie jarzma zaborów, nie było aktem jednorazowym. Duch narodu i głębokie umiłowanie wolności nigdy nie pozwoliło Polakom pogodzić się z niewolą. Owocem tego były zrywy powstańcze. Powstanie Styczniowe stało się kamieniem węgielnym dla odrodzenia Rzeczypospolitej.
Dnia 22 stycznia 2018 roku, przypada 155 rocznica wybuchu tego narodowego zrywu. Dlatego o godzinie 18.00 zgromadzimy się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego na Mszy Świętej w intencji poległych bohaterów powstańczych. Po Mszy Świętej w asyście Wojska Polskiego przemaszerujemy ulicą Długą, Freta i Zakroczymską pod Krzyż Traugutta na Cytadeli, który wraz z Cechem Krawców postawiliśmy w tym miejscu, by upamiętnić śmierć członków  Rządu Powstania Styczniowego. Pod krzyżem odbędzie się Apel Pamięci i okolicznościowe przemówienia. Następnie zaproszone delegacje złożą wieńce przy głazie pamiątkowym w miejscu stracenia przywódców postania: Romualda Traugutta, Rafała Krajewskiego, Józefa Toczyskiego, Romana Żulińskiego i Jana Jeziorańskiego. 
Do uświetnienia naszej uroczystości zapraszam poczty sztandarowe szkół, organizacji, stowarzyszeń i parafii. Jak podczas powstania styczniowego pokażmy, że w słusznej sprawie potrafimy zjednoczyć wszystkie środowiska!
Proszę także o promowanie tego wydarzenia w szkołach, parafiach i stowarzyszeniach, tak, żeby dotarło do jak największego grona odbiorców! Niech będzie nas jak najwięcej! Nasi przodkowie ruszyli by przywrócić wolność zduszonemu krajowi! My oddajmy im hołd biorąc udział w uroczystościach! Nasza liczna obecność będzie wyrazem naszej pamięci i wdzięczności!


Poseł na Sejm RP
Andrzej Melak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz