17 czerwca 2024

Krytykowali Pegasusa, a teraz szykują inwigilację naszych smartfonów?

Czy rząd szykuje inwigilację naszych smartfonów? - alarmuje portal https://zyciestolicy.com.pl/, który zauważa:

Gdy byli w opozycji grzmiali w sprawie wykorzystania oprogramowania Pegasus do śledzenia obywateli, a po dojściu do władzy powołali sejmową komisję śledczą i wszczęto postępowanie prokuratorskie. Jak się okazało w ciągu tych kilku lat Pegasus zastosowano do ok pół tysiąca osób, i to za zgodą sądu. Okazuje się, że obecny rząd szykuje inwigilację naszych smartfonów.

Na stronie internetowej Sejmu RP pojawił się projekt ustawy Prawo komunikacji elektronicznej z dnia 21 maja 2024 roku. Art. 43 projektu tej ustawy przewiduje udostępnianie przez firmy telekomunikacyjne informacji przesyłanych przez ich klientów na przykład za pomocą komunikatorów internetowych czy SMS-ów, a także wielu innych danych, aż 10 różnym polskim służbom.

Art. 43. 1. Przedsiębiorca telekomunikacyjny, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 46 ust. 1 pkt 2, jest obowiązany do:
1) zapewnienia warunków technicznych i organizacyjnych dostępu i utrwalania, zwanych dalej „warunkami dostępu i utrwalania”, umożliwiających jednoczesne i wzajemnie niezależne:
a)    uzyskiwanie przez Policję, Biuro Nadzoru Wewnętrznego, Straż Graniczną, Inspektorat Wewnętrzny Służby Więziennej, Służbę Ochrony Państwa, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, Żandarmerię Wojskową, Centralne Biuro Antykorupcyjne i Krajową Administrację Skarbową, zwane dalej „uprawnionymi podmiotami”, w sposób określony w ust. 8, dostępu do informacji przesyłanych lub powstałych w ramach świadczonej publicznie dostępnej usługi telekomunikacyjnej:
– komunikatów elektronicznych przesyłanych w ramach świadczonej publicznie dostępnej usługi telekomunikacyjnej, nadawanych lub odbieranych przez użytkownika końcowego lub telekomunikacyjne urządzenie końcowe,
– danych abonentów związanych z komunikatami elektronicznymi przesyłanymi w ramach świadczonej publicznie dostępnej usługi telekomunikacyjnej, obejmujących:
– dane, o których mowa w art. 296 ust. 1,
– przydzielony numer, o ile został przydzielony, a w przypadku przyłączenia do stacjonarnej sieci telekomunikacyjnej także adres zakończenia sieci, 
– adres korespondencyjny oraz adres wskazany na potrzeby komunikacji elektronicznej, o ile zostały przez abonenta podane,
– danych, o których mowa w art. 386 ust. 1 pkt 1 i 3–5, związanych z komunikatami elektronicznymi przesyłanymi w ramach świadczonej publicznie dostępnej usługi telekomunikacyjnej,
– danych lokalizacyjnych, o których mowa w art. 386 ust. 1 pkt 3, powstających lub transmitowanych w publicznej sieci telekomunikacyjnej innego przedsiębiorcy telekomunikacyjnego w ramach roamingu krajowego, powstałych w związku ze świadczoną publicznie dostępną usługą telekomunikacyjną,
– danych o lokalizacji, o których mowa w art. 386 ust. 1 pkt 4, w sposób zapewniający aktualną lokalizację urządzenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, bez względu na technologię świadczonej usługi, powstałych w związku ze świadczoną publicznie dostępną usługą telekomunikacyjną, niezwłocznie po otrzymaniu żądania uprawnionych podmiotów, przez okres wskazany w żądaniu następujący nie wcześniej niż po otrzymaniu żądania przez przedsiębiorcę telekomunikacyjnego,
b) uzyskiwanie przez uprawnione podmioty danych, o których mowa w art. 389 i art. 390 ust. 2, związanych ze świadczoną publicznie dostępną usługą telekomunikacyjną, wraz z towarzyszącymi jej powiązanymi usługami,
c) utrwalanie przez uprawnione podmioty komunikatów elektronicznych i danych, o których mowa w lit. a i b;
2) zapewnienia warunków technicznych do utrwalania i udostępniania, na własny koszt, na rzecz sądu i prokuratora, przez podmiot wskazany w postanowieniu sądu lub prokuratora, komunikatów elektronicznych i danych, o których mowa w pkt 1 lit. a i b.

Dostęp do danych, o którym mowa powyżej, będzie mógł następować bez nakazu sądu, co może wiązać się z nadużyciami ze strony służb uprawnionych.

Proponowane przepisy są niezgodne z art.51 ust.2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, stanowiącym że:
Władze publiczne nie mogą pozyskiwać, gromadzić i udostępniać innych informacji o obywatelach niż niezbędne w demokratycznym państwie prawnym.

Niestety, stwierdzenie "niezbędne w demokratycznym państwie prawnym" nie jest w żaden jednoznaczny sposób zdefiniowane, więc w zasadzie można pod to podciągnąć niemal wszystko. Wiele tu zależy od pomysłowości osób tworzących nowe przepisy prawa, w tym projekt ustawy Prawo komunikacji elektronicznej - zauważa jednak portal https://www.telepolis.pl/

Gdy za poprzedniej kadencji pojawił się podobny projekt, wówczas opozycja protestowała (https://www.money.pl/gospodarka/sluzby-chca-rozszerzyc-inwigilacje-ministerstwo-pracuje-nad-ustawa-7019770529172384a.html).

Ale dziś są u władzy, punkt widzenia już się zmienił.

Ustawa jednak nie jest ani uchwalona, ani podpisana przez prezydenta. A zatem jest możliwość wyrażania głośnego sprzeciwu wobec tych zamierzeń - konkluduje portal

Marsz Pamięci w Hajnówce w hołdzie Mateuszowi Sitkowi

16 czerwca 2024 roku w Hajnówce odbył się Marsz Pamięci w hołdzie zamordowanemu na granicy polsko-białoruskiej żołnierzowi Mateuszowi Sitkowi. 

W marszu wzięli udział nie tylko mieszkańcy Hajnówki, ale również obywatele z całej Polski, w tym rolnicy z województw podlaskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Swoją obecnością marsz zaszczycili również: Poseł na Sejm ziemi podlaskiej, były minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, były Senator ziemi podlaskiej Mariusz Gromko, Burmistrz Miasta Hajnówka Ireneusz Kendyś, przedstawiciele Straży Granicznej, Policji oraz innych służb mundurowych.

Organizatorom i uczestnikom marszu  podziękował Robert Bielecki z Rząśnika, sąsiad śp. Sierżanta Mateusza Sitka. Były to podziękowania kierowane od rodziców

Organizatorem marszu byli rolnicy, którzy pragnęli okazać wsparcie i solidarność z obroną naszych granic przez służby mundurowe. Marsz rozpoczął się od szpitala, do którego trafił ranny żołnierz, a zakończył się przed kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce.



zdjęcia z platformy X

15 czerwca 2024

ŻycieStolicy: Dlaczego WItold Choiński został powołany do zarządu Krajowej Grupy Spożywczej?

Dlaczego Witold Choiński został powołany do zarządu Krajowej Grupy Spożywczej - pyta portal https://zyciestolicy.com.pl, który informuje że:

Witold Choiński dołączył jako szósty członek zarządu. Nie wiadomo po co aż tyle osób w tym organie, ale to inna kwestia. Sam wybór w tzw. „konkursie” wzbudza zdziwienie, albowiem znany jest raczej z działalności w sektorze polskiego mięsa i nic nie wskazywało na jakąkolwiek wiedzę czy działalność w zakresie rynku cukru.

Ale to żadna nowość w KGSie, wszak w 2022 roku wybrano na prezesa Krajowej Grupy Spożywczej Jana Wernickiego, który też niewiele wspólnego miał z cukrem.

Witold Choiński urodził się w 1970 roku, jest prezesem zarządu Związku Polskie Mięso. Ukończył Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Absolwent Studium Doktoranckiego w Szkole Głównej Handlowej… Prezesem Związku jest od 2005 roku. Witold Choiński jest autorem wielu publikacji w obronie polskiego biznesu żywnościowego, a także dydaktyce i obronie polskiej wsi. Działa społecznie w wielu organizacjach pozarządowych na rzecz sektora żywnościowego i rozwoju rolnictwa oraz przedsiębiorczości.

Jest współtwórcą koncepcji i opracowania „Strategia i program operacyjny restrukturyzacji i rozwoju przemysłu mięsnego w Polsce w okresie integracji z Unią Europejską” przyjętego przez Ministra Rolnictwa jako programu sektorowego oraz wielu innych strategii. Był konsultantem społecznym przy opracowaniu procedur przyznawania środków SAPARD oraz SPO, a także aktywnie działał na rzecz ich jak największego wykorzystania dla branży mięsnej. Był inicjatorem i tworzył podwaliny pod Fundusze Promocji Polskiej Żywności.

Podczas swojej pracy na rzecz organizacji, w której jest od 1999 roku przede wszystkim skupia się na budowaniu oraz organizacjami pozarządowymi- tak krajowymi jak i europejskimi. Działa na rzecz rozszerzania kompetencji Polskiego Mięsa… Mając długoletnie doświadczenie dziennikarskie podtrzymuje ścisłą współpracę z mediami…

…Jest członkiem założycielem Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego. Jest współinicjatorem powołania Rady Gospodarki Żywnościowej przy Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie pełni funkcję Przewodniczącego Komitetu Produktów Pochodzenia Zwierzęcego oraz jest członkiem Prezydium Rady Gospodarki Żywnościowej, pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Komitetu Rolnictwa i Obrotu Rolnego Krajowej Izby Gospodarczej, jest Członkiem Rady Nadzorczej Polskiej Federacji Producentów Żywności oraz Członkiem Rady Wojskowego Ośrodka Badawczo-Wdrożeniowego Służby Żywnościowej. Od 20 maja 2015 roku, jako jedyny przedstawiciel przemysłu mięsnego, jest członkiem Rady Naukowej Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego.

Jak widać, pan Witold Choiński jest bardzo aktywny w zajmowaniu różnych funkcji i z tego tytułu ma różne znajomości w tym w świecie politycznym (m.in. PSL).

Ale co zdecydowało o jego powołaniu?  Może fakt pełnienia funkcji w organach nadzoru spółdzielni mieszkaniowych, może członkostwa w zarządzie spółki PRETMO (aktualna nazwa – Logistyka Spółek Prawa Handlowego sp. z o.o.) przed 2010 rokiem.

A być może rada nadzorcza (a tak naprawdę politycy, którzy decydują o stanowiskach w Krajowej Grupie Spożywczej) uznali, że sam fakt kupna cukru w sklepie (o ile nie czyni to żona?) jest wystarczającą przesłanką do sprawowania funkcji w zarządzie KGS? A może rada doceniła walory kulinarne połączenia cukru z mięsem, wszak podobno cukier na mięsie pozwala nadać daniom z wieprzowiny lub drobiu niezwykłego smaku i aromatu, a ponadto uruchamia proces dojrzewania mięsa.

Tak czy inaczej były prezes związku Polskie Mięso został członkiem zarządu KGS. Czy to pomoże Spółce, przed którą stoją poważne wyzwania? Należy szczerze w to wątpić - konkluduje  https://zyciestolicy.com.pl.

14 czerwca 2024

Wątpliwości ws. działalności belgijskiego dewelopera GH Development

Coraz więcej znaków zapytania pojawia się w związku z praktykami belgijskiego dewelopera GH Development występującego także poprzez swoje spółki zależne (Gadbrook, Galford). Niechlubne praktyki belgijskiego dewelopera opisał portal zyciestolicy.com.pl.

Media wielokrotnie informowały o problemach belgijskiego dewelopera GH Development związanych z ostrym sporem dotyczącym nieruchomości położonej w Warszawie przy ulicy Wolskiej 31. Właściciel nieruchomości żąda unieważnienia zawartej umowy wskazując, że czuje się oszukany przez GH Development - czytamy na łamach portalu, który informuje że nie jest to przypadek odosobniony.

Do naszej redakcji zgłosił się pan Andrzej Zaborowski, polski przedsiębiorca zajmujący się transportem i nieruchomościami - pisze zyciestolicy.com.plOn również kieruje wobec GH Development poważne zarzuty. Pan Andrzej podjął współpracę ze GH Development, zapewniany i przekonywany przez przedstawicieli spółki o profesjonalizmie, zdecydowanym i rzetelnym działaniu.

Strony zawarły w formie aktu notarialnego przedwstępną umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działki położonej w Gdańsku przy ulicy Długa Grobla 4E. GH Development przekonał pana Andrzeja do rozdzielenia należnej płatności na dwie części, mianowicie; cena sprzedaży i cena za uzyskanie pozwolenia na budowę. Ufając w dobre intencje, o których na każdym kroku był zapewniany, pan Andrzej umowę podpisał.

Zgodnie z zapisem w umowie pan Andrzej miał uzyskać pozwolenie na budowę, co miało skutkować zapłatą ustalonej ceny. Jak wspomina dziś pan Andrzej okazane GH Development zaufanie okazało się zdecydowanie przedwczesne. Otóż GH Development podjęło działania zmierzające do uchylenia się od obowiązku zapłaty należnej panu Andrzejowi drugiej części ceny.

Zaniepokojony takim obrotem sprawy pan Andrzej zaproponował przedstawicielowi GH Development, pani prokurent Aleksandrze Żuralskiej zawarcie aneksu do umowy zabezpieczającego zapłatę uzgodnionej, drugiej części ceny. Odpowiedzią była zdecydowana odmowa, co utwierdziło pana Andrzeja w przekonaniu, że GH Development w istocie działa w złej wierze. Pan Andrzej podjął działania w celu obrony swojego interesu.

Co istotne w konstrukcji całej transakcji bardzo istotna była niewielka działka należąca do Energi, a jej nabywca de facto mógłby skutecznie kontrolować całą nieruchomość. Pierwotnie strony ustaliły, że GH Development wykupi tę działkę. Kiedy wyniknął spór GH Development podejmowało działania zmierzające do wykupienia działki należącej do Energi, żeby wpłynąć, a faktycznie przymusić pana Andrzeja do niekorzystnej transakcji.

Finalnie do zawarcia umowy przyrzeczonej nie doszło, jednakże to nie powstrzymało GH Development przed podejmowaniem działań wymierzonych przeciwko panu Andrzejowi i wywarcia presji, tak aby sprzedał deweloperowi działkę na niekorzystnych warunkach.

GH Development między innymi próbowało nabyć działkę należącą do Energi, zająć rachunki bankowe pana Andrzeja bez wyroku, odmawiało zwolnienia wygasłej hipoteki. Nie dość tego, GH Development złożyło, jak mówi pan Andrzej, fikcyjne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, a po jego wszczęciu zgłosili się z tak zwaną „propozycją nie do odrzucenia”.

GH Development zaproponowało panu Andrzejowi cofnięcie zawiadomienia w zamian za… sprzedaż nieruchomości GH Development!

Belgijski developer nie ustaje w działaniach przeciwko panu Andrzejowi, mimo że Sąd Okręgowy w Płocku przyznał mu rację i odmówił zabezpieczenia roszczeń GH Development przyznając, że pan Zaborowski legalnie uratował swoją nieruchomość i majątek.

To kolejny, po sprawie warszawskiej działki przy Wolskiej 31, przypadek wątpliwych praktyk stosowanych przez GH Development. Pan Andrzej Zaborowski, podobnie jak Wojciech Jaworski, chciał zrealizować transakcję, działał rzetelnie i w dobrej wierze do momentu, kiedy zorientował się, że druga strona chce go oszukać i nie zapłacić uzgodnionej w umowie ceny.

GH Development oskarża pana Zaborowskiego o wadliwe wykonywanie umowy, wprost zarzucając Panu Andrzejowi, że za jego namową organy administracji wydają fikcyjne decyzje.

Pan Andrzej przez swojego pełnomocnika nawiązał kontakt z innymi osobami, które twierdzą, że zostały oszukane przez GH Development, co tylko utwierdziło go w przekonaniu o słuszności podjętych działań i konieczności obrony siebie i swojego majątku. W świetle kolejnych ujawnianych spraw wskazujących jasno na mocno wątpliwe działania belgijskiego developera GH Development warto bacznie przyglądać tej spółce. Warto również pytać czy takich osób jak Andrzej Zaborowski i Wojciech Jaworski jest więcej.

Na razie deweloper nie ustosunkował się do twierdzeń portalu. Ale jeżeli jest tak jak pisze portal, to na powyższe praktyki powinna być reakcja oficjalna władz.


zob. też:

8 czerwca 2024

BAZAREK 9 CZERWCA 2024

Poniżej informacje z bazarka na platformie X. Prosimy pamiętać że to tylko zabawa, a wszelkie kojarzenia z pewnym dzisiejszym wydarzeniem są nieuprawnione. 

Pamiętajmy, że wszelkie ceny podawane w godzinach rannych ale także popołudniowych są niemiarodajne. A ponadto niektórzy uczestnicy bazarka próbują wpłynąć na twoje wybory, celowo sugerując fałszywe ceny, 

Podobno frekwencja na bazarku jest niższa niż w kwietniu br.


Niestety potwierdzają się nasze ostrzeżenia, o próbie wpływania, sugerując nieprawdziwe ceny


#bazarek 19.30 znowu odwiedziłem bazarek Pistacje 32,4 zł Kolendra 31,5 zł Konfitura 12,7 zł Trzy cytryny 10,1 zł Czerwona porzeczka 8,2 zł


Polski Łobuz przytacza następujące ceny:




‼️BAZAREK INFO‼️ Na 19 30: Pomarańcze - 37,3 PIStacje - 35,1 Konfitury - 11,8 Trzciny - 7,8 Lawendy - 6,3

19:15 #bazarek Kolendra 36,3 zł PiStacje 36 zł Konfitury 17 zł Trzcina 7 zł Lawenda 5 zł Bezy 0,7 zł

#bazarek info z pierwszej ręki od znajomego z IPSOS Na godzinę 19:00 PiStacje - 36zl KOmpot - 34 zl Konfitury - 18 zl Trzcina - 9 zl Lewarek - 4 zl Bezy - 1 zl Zoltko - 0 zl


Na godzinę 18:30 ceny na #bazarek Pistacje - 35 zł Pomidory koktajlowe - 30 zł Konfitury - 14 zł Baton 3bit - 8 zł Lewe buty - 5 zł Bezy - 2 zł Draże uciekinier - 1 zł

Do końca nie będzie spójności cenowej

Po 10 latach zmiana lidera kosztem pozycji na trzecim miejscu 36-37 Kolendra 34-35 Pistacja 11-12 Konfitura 8-9 Trzcina 6-7 Lawenda Przewidywanych klientów: 39

Mamy jeszcze dosyć wczesną porę, ale na razie są otwarte dwa bazarki z takimi cenami: Bazarek nr 1: Kolendra 36 Pistacje 34 Mieszanka kremlowska 13 Trzy cytryny 8 Pomidorki 7 Bazarek nr 2: Kolendra 38 Pistacje 35 Mieszanka kremlowska 11 Trzy cytryny 8 Pomidorki 6


❗️BOOOM❗️ sensacyjne ceny na dole, ceny na górze stabilne Bazarek 18:00 KOperek - 37zł PiStacja - 35zł Konfitury - 13zł Trzciny - 8zł Lewarki - 5 zł

Uaktywnili się przeciwnicy PIStacji

Stan na 18:00 Pistacje 34.5 zł Kolendra 29.3 zł Konfitury 17.3 zł Trójniak 7.1 zł Lawenda 4.4 zł Inni 2.5 zł #bazarek

Ceny na bazarku z godziny 16.30 wg. Pistacje - 35,2 zł Pomidory koktajlowe - 32,3 zł Konfitury - 16,3 zł Baton 3bit - 9 zł Lewe buty - 6,5 zł


#Bazarek: 16:00 godzina PIStacje : 37zł POmidory: 33 zł Konfitury 14 zł Trzcina : 9 zł Lewarki - 5 zł reszta - 2 zł

#bazarek info z pierwszej reki. Na godzine 15:30 PiStacje - 40zl KOmpot - 27 zl Trzcina - 15 zl Lewarek - 10 zl Konfitury - 7 zl Bezy - 1 zl Zoltko - 0 zl


Na godzinę 15:30 ceny na #bazarek Pistacje - 36 zł Pomidory koktajlowe - 28 zł Konfitury - 13 zł Baton 3bit - 8 zł Lewe buty - 7 zł Bezy - 3 zł Draże uciekinier - 2 zł

Stan #bazarek na godzinę 15:00 Pistacje - 43,7 zł Kolendra - 22,2 zł Konfitura - 16,7 zł Trzy Daktyle - 12,1 zł Limonka - 6,1 zł Bezy - 2,7 zł Banany - 0,5 zł Kolendra i Limonka lekko zdrożały, Mały spadek Pistacji i Konfitury ale nadal bardzo obiecująco

#bazarek Bazarek nie traci jest 15:00 a ceny produktów się zmieniają. Pistacje 33,0 zł Kolendra 30,5 zł Konfitura 15,3 zł Trzy cytryny 9,8 zł Czerwona porzeczka 7,2 zł Inne produkty 4.2 zl


‼️Pilne ‼️ #Bazarek #wybory 14:30 PiStacje - 37 zł POmidory Koktajlowe - 29 zł Trzcina - 13 zł Konfitury - 12 zł Lewarki - 4 zł Bez - 3 zł Jajko bez białka - ø

Pierwsze ceny z #bazarek z 13:00. Frekwencja słabiutka, jeszcze wiele się tu może zdarzyć. Pistacje 36,5zł Kolendra 27,2zł Konfitura 12,8zł Trzy cytryny 12,4zł Czerwona porzeczka 6,3zł Wiejski bez 2,6zł Polne żółtki 1,1zł

❗️PiLNE❗️ Bazarek: 13:00 godzina PIStacje : 37zł POmidory: 33 zł Konfitury 14 zł Trzcina : 9 zł Lewarki - 5 zł reszta - 2 zł

Stan #bazarek na godzinę 13:00 Pistacje - 47 zł Kolendra - 21zł Konfitura - 18 zł Trzy Daktyle - 11 zł Limonka - 5 zł Bezy - 3 zł Banany - 1 zł

Ceny na bazarku z godziny 11.30 wg. Pistacje - 34 zł Pomidory koktajlowe- 34 zł Konfitury - 12 zł Batony 3bit - 10 zł Lewe buty - 7zł

Czy naprawdę ktoś sądzi, że o godz. 10.30 czy 11.00 ktoś zna realne ceny? Jak widzimy w zależności od źródła - są niespójne. Internauta ubogipolityk, który podał poniższe ceny stwierdza jednak: 
‼️Nie byłem na bazarku, więc nie mogę potwierdzić wiarygodności tych cen‼️

❗Sprawdzony #bazarek na godzinę 11:00 Ceny na bazarku prezentują się następująco: Kolendra - 33,9 zł Pistacje - 31,2 zł Konfitura - 13,2 zł Trzy Daktyle - 12,9 zł Limonka - 5,8 zł Żółte Cytryny - 2,2 zł Banany - 0,8 zł Dokładniejsze ceny #Bazarek pojawią w godzinach wieczornych.


#bazarek Byłem na bazarku punkt 10.30. Ceny zaskakują Pistacje 35,9 zł Kolendra 28,7 zł Konfitura 18,1 zł Trzy cytryny 9,8 zł Czerwona porzeczka 6,2 zł

Przed kościołem nie było truskawek, zatem w przyszłym tygodniu będę polował na cenę 8 zł/kg.


#bazarek poranny Pistacje 36,9 zł Kolendra 28,7 zł Konfitura 14,1 zł Trzy cytryny 9,8 zł Czerwona porzeczka 6,6 zł Wiejski bez 1,6 zł Polne żółtki 0,8 zł

godz. 8.37. Następne informacje po godzinie 11.00

A tak na poważnie truskawki kupowałem w piątek po 8.00 zł/kg, może dziś przed kościołem uda się po 7.50 zł/kg - oby.

#bazarek Stan na godzinę 8.00 Kotlet schabowy 64 Sznycle w sosie rosyjskim 14 Kurczak trzy smaki 8 Pierogi ruskie- 8 Czerwona fasola-6


Już niektórzy zaczęli bazarek 8 czerwca (i z pewną dozą humoru), przykładowo:

Bardzo proszę, oto bazarek (z dobrego źródła, wyniki na godzinę 11 rano w niedziele). PiStacje 44zł Odgrzewane KOtlety 21,37zł Konfitury 14,88zł Sojowe latte z koniczyną 5zl Lewoskretna witamina 5zl ale w cenie są tylko produkty firmy Żuk i tej firmy która ma tysiak. Ceny nie sumują się bo nie muszą.

inni na "poważnie":
pistacje 34zł odgrzewany kotlet 30zł, ludzie to jednak często beton i lubią niesmaczne spalone mięcho konfitura 11zł sojowe latte 12zł buraki 7zł niestety. wolałbym cenę poniżej 5zł