18 grudnia 2012

USTAWA 67 JEST PROCEDOWANA, NSZZ WYZWOLENIE ZAWIESZA AKCJĘ NACISKU

Nacisk społeczny zainicjowany przez Stowarzyszenie NSZZ WYZWOLENIE przyniósł skutek. Najpierw był komunikat Trybunału Konstytucyjnego, były również odpowiedzi do osób wnioskujących do TK. Jednak najważniejsze, to że postępowanie ws. niezgodności z konstytucją ustawy 67 jest procedowane, co potwierdza pismo Trybunału Konstytucyjnego z dn. 17.12.2012 r. do Dra Daniela Alain Korony (L.dz. ST 193/12, sygn. akt K 43/12). W piśmie czytamy:
Informacje przedstawione przez Zespół Prasy Informacji Biura Trybunału Konstytucyjnego w piśmie z dnia 3.10.2012 r. (ZPI-0562-72-12) odnośnie do zgłoszenia wniosku o przystąpienie w charakterze interwenienta ubocznego do sprawy zachowują swoją aktualność. Jednocześnie informuję, że dalsza korespondencja w tej sprawie będzie pozostawiona a/a.
Odnosząc się do żądania wyznaczenia terminu rozprawy w sprawie połączonych wniosków Niezależnego Związku Zawodowego "Solidarność" (sygn. akt K 43/12, grupy posłów na Sejm (sygn. akt K 45/12) i Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (sygn.akt K 46/12), rozpoznawanych pod wspólną sygnaturą akt K 43/12, uprzejmie wyjaśniam, że art.206 k.p.c. nie ma zastosowania w postępowaniu przed Trybunałem Konstytucyjnym.
Zgodnie z art.33 ustawy z dnia 1 sierpnia 1997 r. o Trybunale Konstytucyjnym, Prezes Trybunału Konstytucyjnego poinformował uczestników postępowania (art.27 ustawy o TK) o wpłynięciu wniosków, przekazał uczestnikom postępowania wniosku, pouczył o prawie do złożenia pisemnych wyjaśnień zakreślając przy tym termin na dokonanie tej czynności. Termin ten jeszcze nie upłynął.
Prezes Trybunału Konstytucyjnego wyznaczy termin rozprawy zgodnie z art. 37 ustawy o TK, jeżeli taką podejmie decyzję skład orzekający, który w sposób niezawisły i niezależnych od innych organów i podmiotów, w wyniku analizy wniosku oraz stanowisk uczestników postępowania, i ewentualnie innych wypowiedzi organów lub organizacji pozyskanych do sprawy, dojdzie do wniosku, że zebrany w postępowaniu materiał dowodowy jest wystarczający do przeprowadzenia rozprawy i wydania orzeczeń.
Jeżeli termin rozprawy zostanie wyznaczony, to informacja ta będzie dostępna na stronie internetowej Trybunału, co najmniej na 14 dni przed rozprawą...

Pismo podpisała dyrektor sekretariatu, sekretarz Trybunału Dorota Hajduk. Trybunał co prawda konsekwentnie broni się przed zastosowaniem przepisu k.p.c. w postępowaniu (niech będzie, mamy inne możliwości prawnego nacisku), jednak skoro ustawa jest dalej procedowana, zawieszamy zatem tymczasowo dalszą akcję wniosków do TK. Jeżeli Trybunał spróbuje przewlec termin rozprawy (tak jak czynił to w sprawie waloryzacji kwotowej), wówczas zainicjujemy nową akcję wniosków i  zaskarżymy TK przed odpowiednim sądem za przewlekłość.

STOWARZYSZENIE NSZZ WYZWOLENIE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz