16 lipca 2010

WNIOSEK DO SĄDU NAJWYŻSZEGO O CZYNNOŚCI DOWODOWE

W dniu 16 lipca br. złożyłem pismo procesowe do Sądu Najwyższego w związku z wysłaniem w dniu 8.07.2010 r. protestu wyborczego (podwójnego tj. ws. nieprawidłowości dot. spisów wyborców, niezgodnych z prawem wytycznych PKW, naruszenia ciszy wyborczej i sposobu liczenia głosów oraz drugi załączony ws. nieogłoszenia stanu klęski żywiołowej), w którym wnoszę o:

1) przeprowadzenie czynności dowodowych, tj.:
- wystąpienie do firm ubezpieczeniowych o przekazanie informacji dotyczącej liczby wniosków o wypłatę odszkodowanych związanych z tegoroczną powodzią. Wedle informacji telewizyjnych, liczba wniosków o odszkodowanie w samym PZU przekroczyła 100 tys., czyli uwzględniając, iż PZU posiada 50% udziału w rynku a także fakt, iż sporo osób było nieubezpieczonych, oznacza to, iż liczba osób dotkniętych powodzią mogła wynieść ponad milion osób a 37,5 tys. osób jak podało MSWiA, co w sposób znaczący mogło wpłynąć na wynik wyborów.
- wystąpienie do MSWiA o wykaz miejscowości dotkniętych powodzią, wraz z liczbą ich miejscowości
- przesłuchanie w charakterze świadka ministra spraw wewnętrznych i administracji na okoliczność sytuacji mieszkańców dotkniętych powodzią

Ponadto stwierdziłem, że
- informowanie mieszkańców z terenów powodziowych o przeniesieniu obwodowych komisji wyborczych poprzez środki masowego przekazu, było nieskuteczne ze względu na fakt, iż część z nich nie miało już dostępu do mediów (przebywanie z konieczności poza miejscem zamieszkania, brak prądu, brak dostępu do innych mediów)
- nie było możliwości zapewnienia regularnego i częstego transportu do obwodowych komisji wyborczych, co także ograniczało możliwość uczestnictwa w wyborach powodzian
- powodzianie byli zmuszeni do latania za różnymi dokumentami urzędowymi w celu uzyskania pomocy umożliwiającej im przetrwanie, przez co możliwość ich uczestnictwa w wyborach została znacząco ograniczona.

dr Daniel Alain Korona

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz