23 czerwca 2013

Wrocław: Nacjonaliści kontra antyterroryści

Informacja ze strony Narodowego Odrodzenia Polski http://www.nop.org.pl/2013/06/22/wroclaw-nacjonalisci-kontra-antyterrorysci/

Zgodnie z przewidywaniami, „wykład” byłego oficera politycznego wojskowej informacji, UB, KBW i innych, organizowany na Uniwersytecie Wrocławskim został właściwie przywitany przez wrocławskich działaczy i sympatyków NOP oraz kibiców Śląska i Sparty. Nacjonaliści „uzbrojeni” byli w 120 gwizdków, które w 2010 roku nieznani sprawcy sprywatyzowali w czynie społecznym aktywistom Gazety Wyborczej – wówczas miały one służyć do wygwizdania Marszu Patriotów, dzisiaj posłużyły zbożnemu celowi. Na sali widoczny był również historyczny, oldschoolowy transparent NOP Wrocław, liczący sobie już ponad 20 lat oraz znany i lubiany znak z wrocławskiego stadionu – Flaga Śląska Wrocław z hasłem „Precz z Komuną”. Na pomoc towarzyszowi Baumanowi przybyły jednostki antyterrorystyczne, złożone z jego młodszych kolegów, obecnie z milicji państwowej.
Milicja zatrzymała 11 osób. W związku z tym przypominamy: żadnego przyjmowania mandatów, żadnego podpisywania niesprecyzowanych policyjnych papierków. Osoby potrzebujące pomocy prawnej proszone są o kontakt na email: rzecznik@nop.org.pl. W ramach możliwości – pomożemy.
Relacje:

1 komentarz:

  1. dODATKOWA INFORMACJA Z http://lustronauki.wordpress.com/2008/10/17/zygmunt-bauman-socjolog-z-kbw-jako-agent-sejmon-represjonowany-w-1968-r/

    Biuletyn IPN N R 6 ( 6 5 ) c z e r w i e c 2 0 0 6
    Piotr Gontarczyk – Towarzysz „Semjon”.
    Nieznany życiorys Zygmunta Baumana ……………………………….. 74
    „Zygmunt Bauman, urodzony w 1925 r. w Poznaniu, socjolog; do 1968 r. na Uniwersytecie Warszawskim, usunięty z powodów politycznych” – można wyczytać na temat znanego filozofa w Nowej encyklopedii powszechnej PWN.
    Archiwa Instytutu Pamięci Narodowej zawierają interesujące dokumenty dotyczące działalności Zygmunta Baumana w tym okresie. Pozwalają one uzupełnić i skorygować dane podawane w biogramach znanego filozofa. Wynika z nich, że w latach 1945–1953 Bauman był oficerem Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Struktura, choć ubrana w mundury wojskowe, to z wojskiem miała niewiele wspólnego. Była bowiem zbrojnym ramieniem partii komunistycznej utworzonym na wzór wojsk NKWD i służącym ujarzmieniu polskiego społeczeństwa był on w latach 1945–1948 agentem (kategorie: informator i rezydent) Informacji Wojskowej pseudonim „Semjon”6. Działalność „Semjona” nie jest bliżej znana – jego teczka była brakowana jeszcze w latach czterdziestych. Dziś znajduje się w niej kilkanaście dokumentów dość ogólnie opisujących jego współpracę z Informacją Wojskową w 1948 r. był już majorem i członkiem kierownictwa Zarządu Politycznego KBW Od 1947 r. pracuje na kolejnych szczeblach aparatu propagandy Zarządu Politycznego KBW. W ciągu tego czasu ukończył bez przerwy Akademię Nauk Politycznych jako jeden z przodujących absolwentów i obecnie studiuje jako wolny słuchacz na Szkole Partyjnej przy KC. Do PPR przyjęty w styczniu 1946 r.17, PZPR od dnia zjednoczenia. Wyróżnia się nieprzeciętnymi zdolnościami zarówno w przyswajaniu sobie wiedzy, jak i w umiejętnościach propagandowych i agitacyjnych.
    ———-
    Nasz Dziennik, Środa, 30 maja 2007, Nr 125 (2838)
    Stalinowiec na salonach
    Profesor Zygmunt Bauman, oficer polityczny komunistycznych organów bezpieczeństwa i agent Informacji Wojskowej, zaproszony do Instytutu Polskiego w Berlinie.
    Bauman zrobił zawrotną karierę w aparacie propagandy KBW. – W roku 1953 przeszedł na front nauki, pracował jako socjolog na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie stalinizował polską socjologię. Był klasycznym budowniczym i utrwalaczem systemu stalinowsko-komunistycznego w Polsce – zauważa dr Musiał. Doktor Piotr Gontarczyk sądzi, że wybór Baumana na uczestnika dyskusji był poważnym błędem dyrekcji Instytutu Polskiego w Berlinie. – Jeśli państwo polskie cokolwiek organizuje za granicą, powinno sięgać po osoby bardziej wiarygodne intelektualnie.
    Zarówno przeszłość pana prof. Zygmunta Baumana, jak i brutalne i ordynarne wypowiedzi w stosunku do Polski po ujawnieniu jego nieciekawej przeszłości taką osobą go nie czynią – stwierdził. Intelektualną wiarygodność Baumana dyskwalifikują choćby jego wypowiedzi w wywiadzie dla “The Guardian”. “Jeżeli się przyjrzeć politycznemu spektrum w owym czasie [lata 1944-1945 - przyp. red], to najlepsze rozwiązania proponowali komuniści. Polityczny program Polskiej Partii Robotniczej najbardziej odpowiadał kwestiom, w obliczu których stał kraj” – w ten sposób z nieskrywaną dumą Bauman opisywał swą komunistyczną przeszłość . W tym samym wywiadzie porównał on walkę prowadzoną przez KBW z polskim podziemiem niepodległościowym do tej prowadzonej współcześnie z terroryzmem.
    Bauman nigdy nie wyraził skruchy za popełnione zbrodnie i umacnianie w Polsce systemu stalinowskiego.

    OdpowiedzUsuń