27 października 2018

Zaczyna się. Imigranckie napady w Polsce

Zaczęło się? Imigranckie napady - nie w jakimś kraju Europy Zachodniej, ale w Polsce. Media oczywiście są bardzo oszczędne w informowaniu o tych zdarzeniach. Jak informuje Dziennik Narodowy:
- Starachowiccy policjanci w niespełna godzinę od rozboju zatrzymali 23-letniego Libijczyka, który w nocy z wtorku na środę, napadł na 59- letnią mieszkankę Starachowic zabierając jej torebkę, w której miała pieniądze i dokumenty... Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach po zebraniu niezbędnych informacji rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Niespełna godzinę po zdarzeniu, na jednej z sąsiednich ulic stróże prawa zauważyli mężczyznę, który rysopisem odpowiadał sprawcy. 23- latek został zatrzymany.
- Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ożarowie Mazowieckim prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy na stacji paliw, do której doszło w dniu 4 sierpnia br. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek osób mogących mieć związek ze zdarzeniem. Mężczyźni mogli być narodowości romskiej lub arabskiej. Jeden był w wieku około 35 lat, miał około 180 cm wzrostu, szczupły, włosy ciemne krótkie, układające się faliście, na nosie miał założone okulary. Ubrany był elegancko w wyjściową niebieską koszulę z długim rękawem na spinki, spodnie ciemne długie. Drugi mężczyzna był trochę niższy, w wieku około 40 lat, szczupły. Ubrany był w białą koszulę z długim rękawem. Na głowie miał założoną czapkę z daszkiem typu kaszkiet. Mężczyźni posługiwali się językiem angielskim
- Wczoraj ok. godziny 14:40 policjanci zostali powiadomieni o leżącym w rejonie ulicy Kosynierów Gdyńskich pakunku. Na miejscu natychmiast pojawili się funkcjonariusze, którzy wstępnie stwierdzili że są to zapakowane zwłoki ludzkie. Teren został odgrodzony a na miejscu zaczęli pracować policyjni dochodzeniowy i technicy kryminalistyki. Decyzją prokuratora pakunek w całości zabezpieczono i przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej – informuje łódzka policja." Wstępne oględziny z dużym prawdopodobieństwem potwierdziły, że były to zwłoki poszukiwanej od soboty 28-latki... lokalny „Dziennik Łódzki” poinformował, iż wiadomo już że znalezione ciało to zwłoki Pauliny Dynkowskiej. Wczoraj policjanci przeszukiwali hostel przy ul. Żeromskiego 73, gdzie zakwaterowani są imigranci zarobkowi z Gruzji. Aresztowane osoby to: dwóch obywateli Gruzji i Białorusinka. Jak donosi gazeta, „są to osoby, które wiedziały o morderstwie a nie poinformowały policji”. Morderca nadal przebywa na wolności. Policja nie podała żadnych szczegółów na jego temat, w tym narodowości.

Oczywiście nie każdy imigrant to przestępca, ale nie da się ukryć iż wraz z wzrostem imigracji nastąpi także wzrost przestępczości z tego źródła. Może zatem czas przemyśleć znaczną otwartość w polityce imigracyjnej jaką proponują nam politycy totalnej opozycji i w mniejszej mierze ale jednak także rządzący.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz