23 września 2018

Patryk Jaki: 99% bonifikaty przy przekształceniu wieczystego użytkowania w prawo własności

Na konwencji wyborczej PIS 22.09 w Warszawie (fot.twitter.com/@pisorg), Patryk Jaki zapowiedział że w najbliższym czasie klub radnych PIS złoży projekt uchwały ws. 98% bonifikaty ws. przekształcenia wieczystego użytkowania nieruchomości zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności (99% w przypadku gdy już minęło 50 lat użytkowania wieczystego).

O tym jakie są realne intencje stron w sprawie przekonać się będzie można już niebawem. 24 września Komisja Rozwoju Gospodarczego M.St.Warszawa zajmie się petycjami Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE dot. zgody na 85% bonifikaty ws. przekształcenia wieczystego użytkowania nieruchomości zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności (czyli za 3 opłaty roczne) oraz dot. zgody na ugody ws. aktualizacji opłat rocznych wszczętych i niezakończonych do dnia 31 grudnia 2018 r. Zatem Rada Warszawy zajmie się petycjami prawdopodobnie jeszcze przed wyborami.

Popieramy propozycję 98-99% bonifikaty. Ostrożnie proponowaliśmy 85% (co odpowiadało plus minus poprzedniej 95% liczonej od innej podstawy), gdyż ocenialiśmy że na więcej radni się nie zgodzą. Pozostaje jednak kwestia niezakończonych postępowań lub wadliwie doręczonych orzeczeń SKO (to są dziesiątki tysięcy przypadków) w sprawach aktualizacji opłat, to też należy uregulować - stwierdza dr Daniel Alain Korona ze Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE.

Pozytywne rozstrzygnięcie petycji co prawda, to jeszcze nie uchwała, ale w jakiejś mierze wiąże już Radę. Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, zwolennicy Wojciechowskiego będą mieli zatem okazję udowodnić czy są za dużymi bonifikatami czy też są temu przeciwni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz