24 września 2018

Komisja Rady Warszawy przedłuża termin rozstrzygnięcia ws. bonifikat przy przekształceniu wieczystego

Próbują uciec przed rozstrzygnięciem kwestii bonifikat przy przekształceniu wieczystego. 24 września Komisja Rozwoju Gospodarczego Rady Miasta St. Warszawy przedłużyła o 3 miesiące termin rozstrzygnięcia petycji Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE dot. zgody na 85% bonifikaty ws. przekształcenia wieczystego użytkowania nieruchomości zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności (czyli za 3 opłaty roczne) oraz dot. zgody na ugody ws. aktualizacji opłat rocznych wszczętych i niezakończonych do dnia 31 grudnia 2018 r. 

Jest to o tyle zaskakujące, że do zakończenia terminu rozstrzygnięcia jest jeszcze ponad miesiąc, przed sesją rady miasta z 17/10 będzie prawdopodobnie jeszcze jedno posiedzenie komisji a ponadto sama komisja zwróciła się wcześniej do prezydenta miasta o zajęcie stanowiska do dnia 28 września 2018 r.

Mimo zgłoszonego protestu przez przedstawiciela Stowarzyszenia, radni PO przegłosowali wniosek o przedłużenie terminu (2 za), radny PIS się wstrzymał, inni radni wcześniej wybyli z posiedzenia. Najwyraźniej radni nie chcą rozstrzygać sprawę bonifikat przed wyborami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz