1 lutego 2018

Niepodległe Państwo czy kolonia wszystkich wokół?

Polska niby jest niepodległym, suwerennym państwem. Niby. Jednak okazuje, że gdy chcemy uchwalić własne ustawodawstwo, to w jego uchwalenie wtrącają się inni. Unia Europejska nakazuje zgodność z prawem unijnym (nawet jeżeli jest to sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem). Izrael chce dyktować nam co możemy, a co nie zamieścić w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej. Grupa kongresmenów USA żąda zawetowania nowelizacji ustawy o IPN, która przecież nie neguje holokaustu, nie neguje przypadki wydawania żydów przez tych czy innych, ale karze za przypisywanie państwu polskiemu, które nie istniało, czy narodowi polskiemu (jako całości) zbrodni popełnionych przez hitlerowców (czyli za tzw. polskie obozy koncentracyjne). Niby miałaby wystarczyć edukacja, ale dlaczego tego samej miary nie zastosowano do tzw. kłamstwa oświęcimskiego (negowanie lub pomniejszanie holokaustu).

Atak ws. nowelizacji ustawy o IPN jest pretekstem. Przypomnijmy, iż Senat USA najpierw uchwalił ustawę 447, mająca pomóc środowiskom żydowskim uzyskanie odszkodowań od państw Europy Środkowo-Wschodniej za mienie m.in. obywatelskich polskich pochodzenia żydowskiego, którzy zmarli bez spadkobierców (wartość roszczeń szacuje się na 65 mld USD). Z kolei władze izraelskie wyrażały zdecydowanie niezadowolenie z założeń propozycji ustawy reprywatyzacyjnej Patryka Jakiego, która nie przewidywała zwrotów w naturze, a wysokość odszkodowań znacznie ograniczała.

Aktywnie w naszym kraju działa partia zagranicy. W I Rzeczypospolitej także istniała, wysługiwała się carowi Rosji, Królowi Prus. Dzisiaj podobne zachowanie wykazuje totalna opozycja (PO, Nowoczesna) i media typu TVN czy GW. Wyraźnie szkodzą Polsce i nie chcą poprzeć rozwiązań mających chronić dobrego imienia Polski.

Polskie władze zamiast zdecydowanie reagować na zagraniczny atak, konsultują, próbują negocjować, zmieniają przepisy (tak było przecież w sprawie ustawy nowelizującej o IPN zanim ją Sejm przegłosował), opóźniają niektóre rozwiązania lub z nich w ogóle zrezygnują. Mówi się, iż projekt ustawy reprywatyzacyjnej trafi do kosza.

Czy Polska jest niepodległym państwem czy też kolonią wszystkich wokół? (obraz z facebook'a)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz