9 grudnia 2017

Radna PO była za darmową komunikację miejską, dlatego zagłosowała przeciw jej wprowadzeniu

Czy można wierzyć radnemu Platformy Obywatelskiej? Takie pytanie nasuwa się po głosowaniu w Radzie Warszawy 30 listopada ws. darmowej komunikacji miejskiej dla osób rozliczających PIT w stolicy. Z takim projektem wyszło Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE. Projekt został odrzucony głosami PO. Ale może najbardziej interesujące było głosowanie radnej z tej partii Małgorzaty Żuber Zielicz (na zdjęciu)

W sierpniu br. radna w swoim wniosku o analizę zysków i strat ewentualnego wprowadzenia w Warszawie darmowej komunikacji miejskiej dla osób rozliczających swój podatek w stolicy powoływała się na przykład Tallina, w którym dochód na jednego mieszkańca miasta jest mniejszy, niż w Warszawie, a mimo to jego władze zdecydowały się wprowadzić tam darmową komunikację. Jak donosił Fakt odpowiedzią Ratusza była oburzona, dostała bowiem, starą, wyświechtaną formułkę o tym, że pasażerowie kupujący bilety pokrywają jedynie 30 procent kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej a na dodatek i tak mają już zniżki. 

30 listopada radna Żuber Zielicz jednak zagłosowała przeciw uwzględnieniu petycji ws. darmowej komunikacji miejskiej dla osób rozliczających PIT w Warszawie. Zatem jej sierpniowy wniosek był pozorny, gdy przyszło do realnego głosowania, była przeciw.

zob też:
http://serwis21.blogspot.com/2017/11/prezydent-i-po-sprzeciwia-sie-darmowej.html
https://dorzeczy.pl/kraj/49416/Bezplatna-komunikacja-w-Warszawie-PiS-bylo-za-PO-przeciw.html
http://gpcodziennie.pl/74724-nadziejanarozszerzeniedarmowejkomunikacji.html
http://gpcodziennie.pl/74948-niebedziedarmowegotransportuwstolicy.html
http://radiokolor.pl/wiadomosci/n/1389/chca-darmowej-komunikacji-w-zamian-za-placenie-podatkow-w-warszawie
http://warszawa.eska.pl/komunikacja/darmowa-komunikacja-dla-wszystkich-warszawiakow-audio/623632
http://warszawa.naszemiasto.pl/tag/podatki-darmowa-komunikacja.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz