18 grudnia 2017

Prawo do bezpłatnej komunikacji dla działaczy nielegalnych organizacji z czasów PRL w Warszawie na 100lecie niepodległości?

Zbliża się 100-lecie niepodległości. Stowarzyszenie Walczących o Niepodległość 1956-89 zwróciło się do Rady Warszawy o uhonorowanie weteranów walk o niepodległość z lat 1956-89 poprzez przyznanie im z tej okazji prawa do bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Do tej pory na mocy uchwały rady Warszawy działacze nielegalnych organizacji z czasów PRL (tzw. osoby świadczące pracę w organizacjach związkowych i politycznych nielegalnych w rozumieniu przepisów do kwietnia 1989 r. oraz osoby nie wykonujące pracę przed dniem 4 czerwca 1989 r. na skutek represji politycznych) korzystają z 50% ulgi w komunikacji miejskiej. Stowarzyszenie proponuje prawo do bezpłatnej komunikacji, ale jedynie dla tych którzy mieszkają w Warszawie. Dlaczego to ograniczenie? Rada Warszawy w tej kadencji już raz odrzuciła uprawnienie do bezpłatnej komunikacji miejskiej dla weteranów i nie chcieliśmy ryzykować sytuacji pozostawienia petycji bez rozpatrzenia. Stąd ten warunek - wyjaśnia dr Daniel Alain Korona ze Stowarzyszenia Walczących o Niepodległość 1956-89.

Zatem wkrótce się okaże, czy stolica Polski doceni swoich bohaterów z czasów PRL?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz