1 grudnia 2017

830 tysięcy podpisów pod Zatrzymaj Aborcję

830 tys. podpisów złożonych 30 listopada w Sejmie przeciwko zabijaniu w Polsce dzieci ze względu na podejrzenie choroby to najmocniejszy obywatelski głos w obronie życia na przestrzeni ostatnich lat! Tak ogromne poparcie społeczeństwa za zakazem aborcji, to dowód na brak akceptacji zabijania dzieci w łonie matki, najmniejszych obywateli naszej Ojczyzny! Każde życie jest darem i powinno być w sposób szczególny otoczone ochroną i opieką (Kaja Godek pełnomocnik komitetu Inicjatywy Ustawodawczej). To też najmocniejszy od lat sygnał dla polityków, że oczekujemy zmiany, która zacznie w końcu chronić dzieci z podejrzeniem zespołu Downa, Turnera i innych chorób, których diagnoza jest dziś często wyrokiem śmierci (Magdalena Korzekwa-Kaliszuk z CitizenGO).

Inicjatywa została wprost poparta przez Episkopat Kościoła Katolickiego, Prawosławnego Metropolity Warszawy i Całej Polski, Jego Eminencja Biskup Sawa. O swoim poparciu dla inicjatywy poinformowały liczne znane osoby .in.
Wanda Półtawska - bliska przyjaciółka św. Jana Pawła II
Antonina Krzysztoń - poetka i wokalistka
Zofia Klepacka - mistrzyni świata w Windsurfingu
Ewa Ziętek - aktorka
Magdalena Ogórek - dziennikarka tv
Przemysław Babiarz - dziennikarz (wypowiedź: https://youtu.be/wOHWxPi-R0Q),
Michał Chorosiński - aktor (wypowiedź: https://youtu.be/3WZVbn0STSk),
Jasiek Mela - podróżnik (wypowiedź: https://youtu.be/pd25CaN81ZU),
Ireneusz Krosny - aktor
Marcin Kwaśny - aktor
Darek Malejonek - muzyk
Patryk Vega - reżyser
Tomasz Zubilewicz - prezenter tv

Aborcja jest złem, zabijanie dzieci jest kompromitacją naszej cywilizacji. Człowiek powstaje w chwili poczęcia i od tego momentu ma niezbywalną godność, że w polskich szpitalach zabija się głównie dzieci ze względu na podejrzenie choroby (95% aborcji), często ze względu na podejrzenie zespołu Downa czy Turnera i to w 5 i 6 miesiącu ciąży, bo na to pozwala prawo.

Marszałek Sejmu w terminie 3 miesięcy wyznaczy termin pierwszego czytania projektu obywatelskiego. Postulat analogiczny do projektu obywatelskiego (zakaz aborcji eugenicznej) znalazł się we wniosku do Trybunału Konstytucyjnego autorstwa posła B. Wróblewskiego z podpisami aż 100 posłów! Być może to Trybunał Konstytucyjny już niedługo orzeknie, że przepis pozwalający na zabijanie dzieci ze względu na podejrzenie choroby jest niekonstytucyjny. Im szybciej nastąpi zmiana prawa, tym lepiej dla dzieci, kobiet, całych rodzin i Polski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz