19 października 2017

Kilkaset tysięcy ważniejsze niż 900 mln złotych

900 mln zł jako zwrot z tytułu zwolnień opłat abonamentowych na razie nie trafi do radia i telewizji. 17 października senatorowie z Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji zdecydowali o odroczenie prac nad petycją Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE. Komisja postanowiła zapytać Sejmową Komisję Kultury i Środków Przekazu, która prowadzi pracę nad ustawą o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji i o uchylenie ustawy o opłatach abonamentowych (druk 1497), jakie są jej zamierzenia.

Ciekawostką jest, iż w trakcie omówienia petycji, ważniejszym dla senatorów okazała się propozycja zawarta w petycji Stowarzyszenia zwolnienia z opłat weteranów walk o niepodległość z lat 1956-89 aniżeli dotyczącego refinansowania wszystkich zwolnień opłat abonamentowych z budżetu państwa. Innymi słowy problem dotyczący co najwyżej kilkaset tysięcy złotych okazał się ważniejszy niż 900 mln złotych.

Nota bene gdyby uwzględniono projekt Stowarzyszenia, sytuacja finansowa publicznego radia i telewizji znacząco by się polepszyła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz