24 lipca 2017

Prezydent zawetował ustawę o SN i o KRS, żadnej reformy sądów już nie będzie

Prezydent Andrzej Duda zawetował 2 z 3 ustaw reformującej ustrój sądowniczy w Polsce tj. ustawę o Sądzie Najwyższym oraz ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa. Przegłosowane przez Sejm ustawy były za długie, nawet wadliwe, niedoskonałe, ale jednak były próbą zmian w patologicznym systemie sądowniczym. Teraz po wetach prezydenta, nie należy się spodziewać w najbliższym czasie jakichkolwiek zmian na najwyższych szczeblach wymiaru sądowniczego (KRS czy SN). Prezydent zapowiada inicjatywę, ale wiadomo że prace będą długie, przewlekłe (sędziowie się o to postarają) a i tak skończą się niewielkimi kosmetycznymi zmianami.

A że protestującym chodzi żeby nie było zmian, mogą świadczyć że dalej organizowane są demonstracje, dalsze żądania opozycji totalnej ws. trzeciego weta tj. ws. ustawy o ustroju sądów powszechnych (która wprowadza losowe przydzielenie spraw a nie według widzi mi się przewodniczącego sądu) czy też komunikat rzecznika KRS sędziego Żurka cyt. Wszyscy którym leży na sercu dobro Ojczyzny, spotykają się dzisiaj wieczorem przed sądami i w wielu innych miejscach, w każdym polskim mieście. Dzisiaj likwidowany jest Sąd Najwyższy oraz Krajowa Rada Sądownictwa, która czuwa, by politycy nie wywierali wpływu na sędziego. Ze świecami w rękach po raz kolejny stwórzmy łańcuch światła" (przecież prezydent właśnie zawetował 2 ustawy o KRS i o Sądzie Najwyższym, czyli nic nie ulega zmianie ws. KRS i SN).


Jak widać nie tylko chodzi o brak zmian w Sądzie Najwyższym czy w Krajowej Radzie Sądownictwa, ale o brak zmian w ogóle, a właściwie o jedną zmianę - o obalenie aktualnego rządu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz