19 lipca 2017

Nie można ulec mafii sędziowskiej i ich popleczników

Bydgoszcz 17.07.2017 

Apel do Posłów i Senatorów Klubów Parlamentarnych Prawa i Sprawiedliwość oraz tych posłów innych ugrupowań, którzy chcą przywrócić wymiar sprawiedliwości obywatelom 

Jako byli więźniowie polityczni z lat 1981-89 zrzeszeni w Stowarzyszeniu Osób Represjonowanych w PRL „PRZYMIERZE’’ w Bydgoszczy zdecydowanie popieramy kol. ze Stowarzyszenia GODNOŚĆ” z Gdańska dot. reformy wymiaru sprawiedliwości wprowadzaną przez Prawo i Sprawiedliwość. Z osobistego doświadczenia znamy dyspozycyjność wymiaru sprawiedliwości ukształtowanego w czasach PRL. Niektórych sędziów, którzy nas skazywali w stanie wojennym, spotykaliśmy po 1991 r. podczas procesów o odszkodowania za niesłuszne skazywanie za działalność związkową i polityczną. Od 1993 r. w licznych apelach i protestach domagaliśmy się usunięcia z wymiaru sprawiedliwości prokuratorów i sędziów skompromitowanych udziałem w procesach politycznych. Na nasze apele nasi byli przywódcy solidarnościowi z UW i PO przez wiele lat pozostawali głusi. To oni zbudowali sobie posłuszny wymiar sprawiedliwości w oparciu o starą komunistyczną kadrę i struktury. 

Ten oficjalnie nowy wymiar sprawiedliwości głosił stanie na straży ,,państwa prawa', a utrwalał bezprawie. Szary obywatel przez 25 lat widział na co dzień, jak krzywdząco jest traktowany, a jakimi przywilejami cieszą się gangsterzy i ludzie z postkomunistycznej elity władzy. Korporacje sędziowskie i prokuratorskie skorumpowało polski wymiar sprawiedliwości. 

Społeczeństwo idąc do wyborów w 2015 roku poparło program PIS, który zapowiadał reformę wymiaru sprawiedliwości. Dziś w Sejmie i w Senacie trwa zdecydowany opór „totalnej opozycji“, aby zablokować tę potrzebną Polsce naprawę. Słyszymy oskarżenia, że ci, którzy zgłaszają projekty ustaw, rzekomo łamią konstytucję, gwałcą demokrację i dokonują zamachu stanu. Słyszymy groźby nieposłuszeństwa obywatelskiego, a w przyszłości uwięzienia reformatorów. 

Jeżeli chcemy mieć niepodległą Polskę, to musi się ona opierać na sprawnym i uczciwym wymiarze sprawiedliwości. Do uczciwych i patriotycznie nastawionych parlamentarzystów apelujemy, abyście w procesie wprowadzania reform wymiaru sprawiedliwości nie cofnijcie się ani o krok. Nie pozwólcie zastraszyć się totalnym obrońcom PRL-bis. 

To Wy realizujecie oczekiwania większości społeczeństwa. Oczekujemy pełnej frekwencji podczas głosowania ustaw. W tej sprawie, my - ofiary prokuratorsko-sędziowskich represji, jesteśmy z Wami i oczekujemy, że nas nie zawiedziecie! Nie możecie ulec mafii sędziowskiej i ich popleczników atakujących Was w mediach i na ulicach . Polacy oczekują dobrej zmiany. 

Prezes Stowarzyszenia Jan Raczycki
V-ce Prezes Stowarzyszenia Jan Perejczuk 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz