22 czerwca 2017

Solidarni z łódzkim drukarzem. Stop szykanom LGBT.

już 38.044 osoby podpisały się pod petycją Fundacji Życie, która jest wyrazem wsparcia dla łódzkiego drukarza zaatakowanego przez lobby lgbt i skandalicznie skazanego przez łódzki sąd (sąd apelacyjny podtrzymał wyrok).

Petycję kierujemy do samego zainteresowanego jako wyraz wsparcia, do Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Ministra Sprawiedliwości. 

Minister Z. Ziobro uznał, że wyrok jest błędny i sprzeczny z konstytucyjną zasadą wolności sumienia.
"Nie może być tak, że zmusza się ludzi wykonywania czynności, które są w sposób jaskrawy sprzeczne z ich wewnętrznymi przekonaniami, które gwałcą ich przekonania i są w ich hierarchii sumienia nieakceptowane." - powiedział. Zapowiedział też możliwość skierowania specjalnego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego. "Chodzi mi o to, żeby środowiska homoseksualne nie wymuszały pod pretekstem homofobii angażowania się w ich ideologiczne pomysły ludzi, który się z nimi stanowczo nie zgadzają. Ja też się nie zgadzam z tymi środowiskami, które chciałyby np. promować możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne, tzw. małżeństwa homoseksualne, ale nie pozwolę nikomu krzywdzić homoseksualistów, którzy wykonują profesjonalnie i uczciwie swoją pracę".

W telegraficznym skrócie, przypomnę, że łódzki drukarz odmówił wydrukowania materiałów promocyjnych dla środowisk lgbt. Mimo konstytucyjnej wolności działalności gospodarczej i wolności sumienia, został skazany przez łódzki sąd na grzywnę. Ten wyrok podtrzymał też sąd apelacyjny.

Ogromnie cieszy zapowiedź Ministra Sprawiedliwości dotycząca skargi kasacyjnej w tej sprawie. Ważne jest, aby jak najwięcej osób wyraziło swoje poparcie dla łódzkiego drukarza. Podpisujmy (jeśli jeszcze tego Państwo nie uczynili) i udostępniajmy tę petycję!

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, Dyrektor CitizenGO Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz