17 czerwca 2017

Ponad milion podpisów pod EIU "Mama, Tata i Dzieci"

Ponad milion obywateli państw UE podpisało się pod Europejską Inicjatywą Obywatelską "Mama, Tata i Dzieci". Dziękujemy wszystkim z Państwa, którzy złożyli swój podpis pod tym projektem!!!

Edit Frivaldszky - przewodnicząca inicjatywy i autorka petycji CitizenGO w języku węgierskim, przekazała mi poniższą wiadomość: "Dziękuję serdecznie milionowi obywateli, które wsparli Europejską Inicjatywę Ustawodawczą, wszystkim wolontariuszom i organizacjom, dzięki którym ten sukces był możliwy!".

Podpisy zostały złożone w odpowiednich ministerstwach. Najważniejsza informacja to jednak fakt, że ponad milion obywateli UE wsparło tę inicjatywę, z czego ok. 1/3 pochodziła z Polski. Koordynatorem zbiórki w Polsce był p. Jan Urmański.

Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny stanowi oczywistą wartość, ale ze względu na ciągły atak, potrzeba wpisywania tej naturalnej definicji do porządków prawnych. Polska Konstytucja w art. 18 mówi o niej wprost. Inicjatywa "Mama, Tata i Dzieci" to ważny przykład aktywnej roli obywateli w UE. Nawet, jeśli KE nie odniesie się pozytywnie do tej propozycji, szalenie ważne jest to, że inicjatywa pozwala na promowanie definicji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny oraz przypominanie, że taka relacja jest optymalnym miejscem do wychowania dzieci.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, Dyrektor CitizenGO Polska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz