23 czerwca 2017

Odwołano i powołano tych samych do Rady Nadzorczej PKO BP

22 czerwca 2017 r. Zwyczajne Walne Zgromadzenie Banku PKO BP odwołało i ponownie powołało do Rady Nadzorczej Banku PKO BP: Piotra Sadownika, Grażynę Ciurzyńską, Zbigniewa Hajłasza, Mirosława Barszcza, Adama Budnikowskiego, Wojciecha Jasińskiego, Andrzeja Kisielewicza, Elżbietę Mączyńską-Ziemacką, Janusza Ostaszewskiego. Ponadto Skarb Państwa jako uprawniony akcjonariusz wyznaczył Piotra Sadownika – na Przewodniczącego Rady Nadzorczej Banku, a Grażynę Ciurzyńską - na Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Banku.

Innymi słowy Skarb Państwa jako uprawniony akcjonariusz niczego nie zmienił w Banku, w jego władzach. Nawet nie zmieniono osoby Przewodniczącego Rady Nadzorczej PKO BP Piotra Sadownika, mimo że pełni on przecież działalność jako członek rady nadzorczej w konkurencyjnym banku (BOŚ SA). Czy takie mają obowiązywać standardy?

Nie pokuszono się także by przy okazji wyznaczyć do rady nadzorczej np. przedstawiciela konsumentów czy też pracowników PKO BP, co byłoby wielce wskazane. Wszak Bank ma fatalną reputację w kwestiach relacji wewnątrzspołecznych (wystarczy przejrzeć wpisy internetowe na przestrzeni lat), a na jakość obsługi narzeka wiele klientów.


10 komentarzy:

 1. "Pamiętać należy, że Jagiełło został prezesem PKO Bp w 2009 roku za czasów PO, a wywalanie ludzi trwa od lat.".................. DOBRA ZMIANA

  OdpowiedzUsuń
 2. Rada nadzorcza jest staro-nowa lub nowo-stara , bez zmian ,czyli wszystko jest wzorowo, na medal? Ja mam odmienne zdanie ,ale kogo obchodzi zdanie jakiegoś tam klienta? Tylko ,że to klienci płacą pensje zarządowi i radzie nadzorczej , bez klientów nie byłoby banku , czy to do was dotrze kiedykolwiek ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przypominam - jest to spółka skarbu państwa więc wszyscy utrzymujemy ten podmiot , fakt bez klientów nie byłoby żadnego banku ale ze względu na to że ten jest spółka skarbu państwa, polski - zadziwiają komentarze w serwisie pisane przez polskich obywateli którzy jak wynika z komentarzy nie są traktowani przyjaźnie

   Usuń
 3. Zarząd o tym wie,że istniejemy dzięki klientom ale klient jeżeli Mu się coś nie podoba to nie pójdzie do prezesa tylko do mnie i będzie wyżywał się ile wlezie. A ja w potrzasku bo z góry i z dołu lecą gromy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy klient ma możliwość pójść i spotkać się z zarządem ,rada nadzorczą i wyjaśnić kto tu jest najważniejszy czy tylko z pracownikiem na obsłudze ?

   Usuń
  2. bez przesady z każdą usługą idziesz do Prezesa firmy?? nie pasuje odejdź i nie męcz siebie i innych

   Usuń
  3. co za proklienckie podejscie? do klienta też tak mówisz, nie podoba się to spadaj ? są takie mądre powiedzenia: klient ma zawsze rację i klient nasz pan, proponuję się z nimi zapoznać

   Usuń
 4. klient ma prawo - nawet ma prawo do zgłoszenia wszelkich nieprawidłowości do KNF ważne żeby klient nie zaprzestał na narzekaniu tylko podjął działanie ......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego pkobp znowu nie wypłaca dywidendy,dlaczego nie dzieli się zyskami z akcjonariuszami i klientami,z czyich środków są te zyski ?

   Usuń