1 czerwca 2017

Brak przepływu informacji w Sądzie

Odnalazły się nośniki danych stanowiących część akt sprawy Amber Gold. O ich zagubieniu pisaliśmy w http://serwis21.blogspot.com/2017/06/zaginey-w-sadzie-dyski-z-dokumentami.html . Dziś dyski znaleziono w kasie pancernej znajdującej się w dyspozycji kierownika sekretariatu IV Wydziału Karnego - poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku Tomasz Adamski. Zdaniem rzecznika, ktoś je tam umieścił i zapomniał poinformować. Słowem  - brak przepływu informacji.
Problemy komunikacyjne wewnątrz sądu występują nie tylko w Sądzie Okręgowym w Gdańsku, ale np. także w Sądzie Rejonowym Warszawa Wola. Jak już informowaliśmy 6 marca Stowarzyszenie Walczących o Niepodległość 1956-89 wystąpiło o udział w postępowaniu sądowym dot. Marcina Karłowicza. Sąd odebrał wniosek 9 marca. Jak wynika z postanowienia Sądu pismo dotarło do IV wydziału karnego dopiero 18 maja (czyli po ponad 2 miesiącach i po wydaniu wyroku w sprawie)?  Zabrakło komunikacji pomiędzy sekretariatem sądu a wydziału.
http://serwis21.blogspot.com/2017/05/czy-doszo-do-przestepstwa-sadowego-w.html
Ws. AmberGold tymczasowe zagubienie akt nie spowodowało istotnych problemów, natomiast ws. Marcina Karłowicza - owszem. W wyniku braku komunikacji (a być może przestępstwa) spowodowano, że czynnik społeczny nie mógł uczestniczyć w postępowaniu, a warto przypomnieć iż Marcina skazano za posiadanie mieszaniny witaminy C i środki konserwacji mięsa, co prokuratura zakwalifikowała jako środki wybuchowe.
http://serwis21.blogspot.com/2017/03/do-wiezienia-za-mieszkanke-do-paliw-do.html
http://serwis21.blogspot.com/2017/03/rok-i-3-miesiecy-wiezienia-za-witaminy.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz