8 maja 2017

W obronie dzieci i ośrodka TULI LULI - petycja do Prezydenta Miasta Łodzi

Ośrodek TULI LULI to wyjątkowe miejsce bardzo dobrze przygotowane dla niemowląt, które znalazły się w tragicznej sytuacji - zostały porzucone przez swoich biologicznych rodziców.

Jak alarmuje Fundacja Gajusz, "ośrodkowi grozi zamknięcie! Nie jest ono umotywowane ani dobrem dziecka, ani oszczędnościami. Jako jedną z przyczyn takiego działania podaje się wysokie miesięczne koszty utrzymania niemowlęcia w TULI LULI. Tymczasem nie powinno się rozpatrywać w tym przypadku kosztów miesięcznych, a rzeczywiste – bowiem podopieczni TULI LULI trafiają do rodzin adopcyjnych w wyjątkowo ekspresowym tempie – średnio po 3 miesiącach. A to oznacza, że średni koszt ich utrzymania w ośrodku jest niższy."

Fundacja wyjaśnia: "Niestety, po kilku miesiącach pojawił się kryzys – łódzkie niemowlęta przestały być kierowane do TULI LULI – zamiast tego trafiają do Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi, co jest niezgodne z prawem, gdyż mogą tam być umieszczane wyłącznie dzieci powyżej 7 lat. Doszło do sytuacji, w której co 4 dni MOPS łamie prawo, kierując małe noworodki do domu dziecka."


Zachęcam do poparcia petycji oraz zaproszenia do jej podpisania Państwa przyjaciół i znajomych:

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, Dyrektor CitizenGO Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz