5 kwietnia 2017

Przygotowania do kampanii o rozwodach oraz art. 18 Konstytucji

Zakończyliśmy badania społeczne dotyczące rozwodów. Analizujemy raport i przygotowujemy się do przeprowadzenia kampanii związanej z rozwodami.
Blisko 80 procent osób jest zaniepokojonych skalą zjawiska rozwodów w Polsce, ale jednocześnie 80 procent osób wierzy, że związek na całe życie jest możliwy.
Na tej nadziei będziemy chcieli budować naszą kampanię.
Przetestowaliśmy 11 rozwiązań mogących wpłynąć na zwiększenie trwałości związków małżeńskich. W ramach kampanii będziemy zachęcać do wprowadzenia 2-3 z tych rozwiązań do praktyki życia społecznego w Polsce.
Wspieramy inicjatywę Mama, Tata i Dzieci zachęcającą do zbierania podpisów pod petycją postulującą utrzymanie prymatu prawa krajowego nad europejskim w kwestiach rodziny. Zachowanie tego prymatu jest niezbędne, aby utrzymać w mocy art. 18 polskiej konstytucji definiujący małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Zachęcamy do podpisywania się pod adresem: https://signatures.mumdadandkids.eu/
Termin zbierania podpisów kończy się 3 kwietnia.
Środowiska LGBTQ bardzo negatywnie odpowiedziały na tę akcję. Jednocześnie prowadzą europejską ofensywę skierowaną na legalizację małżeństw i adopcji przez pary jednopłciowe w Polsce. Nasza prognozy z raportu z 2010 roku dotyczącego strategii środowisk LGBTQ stają się faktem.
W związku z tym wysłaliśmy do liderów klubów i kół poselskich zapytanie dotyczącego tego jaki jest stosunek ich partii do artykułu 18 konstytucji. Czekamy na odpowiedź.
Bardzo dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia, dziękujemy za rozpowszechnianie informacji o naszych akcjach w mediach społecznościowych. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie finansowe.
Wsparcie to jest niezbędne dla aktywnego prowadzenia naszej działalności, przygotowywania analiz, prowadzenia kampanii czy utrzymania skromnego biura.
Zachęcamy do przekazania nam 1 procenta (KRS: 0000356995), stałego przekazu lub wpłat on-line. Szczegóły znajdują się w tej zakładce: http://mamaitata.org.pl/pomoz
Pozdrawiam Pana serdecznie,

Marek Grabowski
Prezes Fundacji Mamy i Taty

Fundacja Mamy i Taty
Długa 23/25, 00-238 Warszawa, tel. +48519366644
Jeśli promocja rodziny jest dla Pana ważna prosimy o wsparcie:
przelew: Alior Bank 40 2490 0005 0000 4520 3441 2862,
1% z podatku: KRS 0000356995

Środki te są niezbędne dla prowadzenia naszych statutowych działań: badania, akcje promocyjne i kampanie społeczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz