27 kwietnia 2017

Homoseksualizm w bajce "Piękna i Bestia" - protest

Organizacja Misja Gabriela stworzyła petycję, w której sprzeciwia się projekcjom nowej ekranizacji Disneya pt. "Piękna i Bestia". Powodem protestu jest fakt, że - jak wyjaśniają autorzy - "po raz pierwszy w historii wytwórni Disneya pojawi się wątek homoseksualny. Od razu będzie on jednym z istotniejszych epizodów w produkcji dla dzieci."

"Fabularna wersja „Pięknej i Bestii” wzbudza kontrowersje również w Stanach Zjednoczonych. Właściciele kina samochodowego w Henagar w stanie Alabama poinformowali, że nie będą wyświetlać filmu. – Jesteśmy przede wszystkim chrześcijanami. Nie będziemy się wyrzekać Biblii. Jeżeli nie możemy wziąć na film dzieci, to nie widzimy celu w tym, żeby go wyświetlać – napisali w poście na Facebooku."

"Ponad sto tysięcy Amerykanów już zobowiązało się do bojkotu gejowskiego filmu Disneya „Piękna i bestia”. Liczba bojkotujących wciąż rośnie. Powodem są zapowiedzi Disneya, że w jego nowym, familijnym filmie będzie występował pierwszy w historii gejowski bohater, a pary jednopłciowe będą mile zaskoczone końcówką filmu. W ten sposób filmowa korporacja zdradziła swój rodzinny, familijny charakter i opowiedziała się po stronie homo-lobby." - dodaje Misja Gabriela.

Jeśli jeszcze nie podpisali Państwo petycji, zachęcam do dołączenia:

Warto dołączyć do tej petycji. Z góry dziękuję za Państwa zaangażowanie.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, Dyrektor CitizenGO Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz