29 marca 2017

W PKO BP czy w PZU prezes Jagiełło nie zarobi już 3 milionów rocznie

Jak informuje Rzeczpospolita - Do roli prezesa ubezpieczyciela szykowany jest podobno Zbigniew Jagiełło, obecnie szef PKO BP. To jeden z niewielu prezesów spółek z państwowym udziałem, którzy przetrwali kadrową czystkę po zwycięstwie wyborczym PiS – miał to zawdzięczać dobrym relacjom z Morawieckim. Okazja jest dobra, bo kadencja zarządu PKO BP upływa w tym roku – chociaż w spółkach z udziałem Skarbu Państwa to zawsze wola polityczna, a nie kadencje wyznaczają czas urzędowania prezesów.... to przejąłby schedę po Jagielle w PKO BP, na razie nie jest pewne. Nasze źródło wskazuje, że kandydatką może być Małgorzata Kołakowska, była prezes ING Banku Śląskiego, która w zeszłym roku awansowała i zarządza międzynarodową siecią bankowości korporacyjnej w całej Grupie ING. Na razie resort rozwoju nie komentuje tych spekulacji.

Pogłoski prawdziwe czy nie, prezes Jagiełło nie będzie mógł już liczyć na tak wysokie wynagrodzenia jak w ubiegłych latach. 13 marca Walne Zgromadzenie PKO BP przyjął uchwałę ws. zasad kształtowania wynagrodzeń zarządu (do poziomu wynikającego z ustawy o kształtowaniu wynagrodzeń spółkami państwowymi), co oznacza iż członkowie zarządu będą zarabiali między 7 a 15-krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Wynagrodzenie zmienne nie będzie mogło przekroczyć 100% wynagrodzenia stałego. Oznacza to, że wynagrodzenie Prezesa wyniesie ok. 1,5 mln zł zamiast dotychczasowych 3 mln złotych. W ten sposób rząd zrealizował petycję Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE. W PZU pana prezesa czeka identyczne wynagrodzenie.13 komentarzy:

 1. To teraz desant do pzu , w pko już wystarczy gwiazdorzenia ? Wynagrodzenie nawet mniejsze o połowę jest za wysokie , jest niemoralne i gorszące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzamy się. Ale obniżka wynagrodzenia jest krokiem w dobrym kierunku, a te 1,5 mln rocznie to jest maksimum co może prezes dostać, wystarczy iż część zmienna nie będzie przyznana w 100%.

   Usuń
 2. Czy prezes będzie zmieniał DNA w PZU?

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważajcie co piszecie w komentarzach bo pko wytoczy wam proces o pomówienie,znam to z autopsji , niedługo napiszę coś więcej na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. coś ten wasz zapał calkowicie oklapł.. zaczynam podejrzewać że cały szum ze związkami zawodowymi to była jedna wielka ściema. Anonimowy napisz więc coś więcej

   Usuń
  2. Nie, tylko Sąd odmówił rejestracji NSZZ WYZWOLENIE, a postępowanie odwoławcze się przewleka.

   Usuń
  3. Miałem opisać sytuacje ze ściganiem użytkowników umieszczających negatywne opinie na forach przez pkobp po zakończeniu mojej sprawy ale bank się odwołał , sądy są takie a nie inne i sprawa została przekazana do ponownego rozpatrzenia.Kiedy będzie koniec, nikt nie zna odpowiedzi.

   Usuń
  4. Rozumiem że wyrok był na Twoją korzyść i dlatego bank się odwołał?

   Usuń
  5. Zgadza się wyrok był na moją korzyść, sąd mnie uniewinnił.

   Usuń
 4. coś cicho w temacie nowych związków i sytuacji w pko bp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie nowa próba utworzenia związku zawodowego, poprzednią zablokował KRS i nie rozpatruje odwołania Związku.
   Do tematu PKO BP powrócimy niebawem.

   Usuń
 5. czy to forum umarło? ostatnio dzieje się a wy milczycie
  np. "Mniej spektakularna, choć również szokująca jest wiadomość, że Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów, do które PKO BP wysłał standardową prośbę o opinię na temat swego prezesa, Zbigniewa Jagiełły, dość długo zwleka z odpowiedzią"
  oraz
  "Z końcem czerwca kończy się trzyletnia kadencja zarządu PKO BP, na czele którego od 2009 r. stoi Zbigniew Jagiełło. Z naszych informacji wynika, że w banku panuje spora nerwowość, a pozycja Jagiełły wcale nie jest przesądzona. To menedżer, który został powołany jeszcze za czasów PO i jako jeden z bardzo nielicznych przetrwał miotłę kadrową w spółkach Skarbu Państwa po objęciu władzy przez PiS. Pomogła w tym dobra znajomość z wicepremierem, ministrem rozwoju i finansów Mateuszem Morawieckim, który formalnie przejął kontrolę nad PKO BP."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za informację, Serwis21 publikuje w miarę ich otrzymywania, ostatnio jakoś ich nie otrzymywaliśmy. Ale ww. sprawę poruszymy na naszych łamach.

   Usuń