13 marca 2017

Prezydent A. Duda przeciw aborcji - prosimy o inicjatywę ustawodawczą

CitizenGo wzywa Prezydenta Andrzeja Dudę o inicjatywę ustawodawczą dot. zakazu aborcji ze względu na wady płodu. Poniżej tekst petycji:

Szanowni Państwo,

być może nie wszyscy Państwo słyszeli o słowach pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy, jakie padły w wywiadach dla "Gościa Niedzielnego i TV Republika. Pan Prezydent wprost sprzeciwił się temu, że dziś w Polsce można zabijać dzieci przed urodzeniem ze względu na podejrzenie niepełnosprawności.

Bardzo doceniając taką deklarację, nie można zapomnieć że w polityce nie liczą się nawet najpiękniejsze słowa, a konkretne czyny. Prezydent posiada konkretne narzędzie, dzięki któremu można by spróbować powstrzymać uśmiercanie chorych dzieci – w każdej chwili może wystąpić do Parlamentu z inicjatywą ustawodawczą (o czym mówi art. 118 Konstytucji). Proszę Państwa o podpisanie petycji w tej sprawie:

Pan Prezydent powiedział: „Nie ulega jednak żadnej wątpliwości, że należy wprowadzić rozwiązania prawne, które będą chroniły życie nienarodzonych, u których stwierdzono jakieś niepełnosprawności, np. dzieci dotkniętych zespołem Downa. Ich sytuacja obecnie jest dramatyczna. To jest coś, z czym ja absolutnie nie mogę się pogodzić. Te dzieci powinny się narodzić i móc normalnie, szczęśliwie dalej żyć i funkcjonować w naszym społeczeństwie. Tę szansę im się zabiera. Uważam, że uczciwe państwo nie powinno na to pozwolić." (Wywiad dla Gościa Niedzielnego dostępny jest na oficjalnej stronie prezydenckiej)
Partii rządzącej trudno byłoby zignorować inicjatywę Prezydenta wywodzącego się z własnego środowiska. Co istotne, Prezydent może skonstruować ją w taki sposób, żeby nie zawierała zapisów, które według deklaracji polityków PiS miały być powodem odrzucenia inicjatywy obywatelskiej.

Pan Prezydent cieszy się tak dużym poparciem, że taka inicjatywa z jego strony mogłaby też przekonać wiele osób, które mają wątpliwości w tej sprawie, do tego, że potrzeba w końcu zakazać w Polsce zabijania dzieci.

Każdego dnia w Polsce statystycznie troje dzieci ginie w wyniku aborcji. Zdecydowana większość z nich z powodu podejrzenia niepełnosprawności (996 na 1040 legalnych aborcji w 2015 roku dotyczyło takich przypadków). W znacznej mierze dzieje się to w czwartym, piątym lub szóstym miesiącu ciąży (wielu chorób zwyczajnie nie da się wykryć wcześniej). Czas zakończyć ten proceder.

Proszę, aby po podpisaniu petycji przesłali ją Państwo przyjaciołom i znajomym, napisali maila na listy mailowe różnych grup, wspólnot, stowarzyszeń. Niech jak najwięcej osób zachęci Pana Prezydenta do przełożenia słów w konkretne działanie.
Dziękuję, że możemy wspólnie zadziałać w tak ważnej sprawie!

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, Dyrektor CitizenGO Polska

P.S. W ostatnich dniach sporo mediów komentowało protesty dość wąskiej grupy osób z lewicy, która regularnie walczy o aborcję na życzenie. Organizatorzy tego typu imprez z ostatnich dni uzurpują sobie prawo reprezentowania wszystkich kobiet, podczas gdy w rzeczywistości ich postulaty aborcji na życzenie są antykobiece i działają na szkodę kobiet. Wklejam link do kilku wywiadów i dyskusji telewizyjnych na ten temat, w jakich brałam udział:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz