27 marca 2017

Europejski Trybunał Praw Człowieka będzie karał finansowo za nieprzyjmowanie islamskich imigrantów

Za nie przyjmowanie islamskich imigrantów, kraje Europy Wschodniej mogą zostać ukarane finansowo przez Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Jak informuje prawy.pl Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że Węgry pogwałciły Europejską Konwencję Praw Człowieka poprzez zatrzymanie dwóch ubiegających się o azyl w strefie tranzytowej Roszke w pobliżu południowej granicy kraju latem 2015 roku, a odesłanie ich z powrotem do Serbii, skąd przybyli jest narażeniem ich na nieludzkie traktowanie w greckich centrach dla uchodźców. Na tej podstawie ETPC skazał Węgry na ponad 18,7 tys. euro odszkodowania dla każdego z tych imigrantów, koszty procesu, a także na opłacenie kosztów Komitetu Helsińskiego (czyli podmiotu G. Sorosa).

Zagrożenie jest realne i podobne procesy mogą zostać uruchomione w przyszłości wobec Polski. Przypomnijmy, że ETPC skazał już niegdyś Polskę na wysokie odszkodowanie (prawie milion złotych) dla 2 islamskich terrorystów za rzekome tortury w tajnych bazach CIA w Starych Kiejkutach. Pieniądze zostały wypłacone i nie wykluczone, iż posłużyły do finansowania innych działań terrorystycznych. 

W ubr. Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE wystąpiło o uruchomienie procedury wyjścia z Rady Europy (w ramach tej instytucji działa ETPC). MSZ wówczas odmówił. 

Jeszcze nie jest za późno. Wystąpienie z Rady Europy pozwoli uniknąć nam tych potencjalnych odszkodowań za nieprzyjmowanie islamskich imigrantów.

2 komentarze:

  1. czy w tym przyjmowaniu tych imigrantów chodzi o przyjmowanie -islamskich imigrantów-czy o przyjmowanie -imigrantów-, bo jeśli chodzi o to drugie to mamy w Polsce sporo ludzi z Białorusi ,Litwy ,Łotwy ,itd.,wiec moglibyśmy ich zaliczyć do tej grupy imigrantów ,chyba mamy przyjąć ok. 7000 tys. ,ich z pewnością jest więcej w Polsce.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oczywiście, kary będą za islamskich imigrantów, bo Polska jak na razie ich nie chce przyjąć.

      Usuń