9 lutego 2017

Absurdalny atak lewicy na lekarzy sprzeciwiających się antykoncepcji hormonalnej

W ostatnich dniach prywatna klinika Babka Medica z Warszawy stała się obiektem ataku ze strony lewicowych środowisk tylko dlatego, że część lekarzy ginekologów odmawia przypisywania pacjentkom antykoncepcji hormonalnej. Jest to jawna informacja i pacjentki mogą wybrać innego lekarza lub inną klinikę, ale najwyraźniej dla lewicy to nie ma znaczenia.

Zachęcam zatem do podpisania petycji. Jestem przekonana, że podpiszą ją zarówno przeciwnicy antykoncepcji, jak i osoby, które po prostu doceniają fakt, że w wymienionej klinice wiele kobiet może znaleźć takiego lekarza, jakiemu chce zaufać ze względu na jasno wyrażone przez niego stanowisko w tej kwestii. Link:

To już kolejny przypadek walki z lekarzami powołującymi się na klauzulę sumienia. A przecież gdyby lewicy chodziło o wolność, wolny wybór, o którym tyle ciągle powtarza, to nie miałaby nic przeciwko temu, żeby w Warszawie istniała placówka (prywatna!), w której spokojnie mogliby pracować konserwatywni lekarze i do której z czystym sumieniem mogłyby chodzić osoby o konserwatywnych poglądach. Placówek, w których można otrzymać receptę na antykoncepcję są dziesiątki – wystawia je zdecydowana większość lekarzy-ginekologów. Jak widać jednak, nie o wolność chodzi, a o narzucenie konkretnego światopoglądu i doprowadzenie do sytuacji w której ginekologami byłyby wyłącznie osoby wyznające lewicowe dogmaty.
Zachęcam do wyrażenia wsparcia dla kliniki Babka Medica i lekarzy powołujących się na klauzulę sumienia.

Na zakończenie dodam, że nieraz słyszałam od kobiet, jak trudno jest znaleźć lekarza, który nie przepisywałby ani nie sugerował antykoncepcji, a do tego znał się na metodach rozpoznawania płodności (jest kilka takich baz w Internecie). W atakowanej przychodni większość lekarzy przepisuje antykoncepcję. Tym cenniejsza jest informacja o tym, którzy lekarze kierują się w swojej pracy sumieniem i mają odwagę iść w tym względem nieco pod prąd. A jeśli nawet ktoś się z nimi nie zgadza, to dlaczego taka postawa tak przeszkadza lewicy i niektórym innym środowiskom?...

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk - Dyrektor CitizenGO Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz