17 lutego 2017

Aborcjonista na konferencji w Watykanie?

Wraz z Autorami petycji, Fundacją Życie i Rodzina, zachęcam do podpisania petycji, w której zwracamy uwagę na to, że Paul Ehrlich – biolog znany m.in. ze wspierania przymusowej aborcji oraz sterylizacji kobiet - nie powinien wystąpić na konferencji organizowanej przez Papieską Akademię Nauk.

Fundacja Życie i Rodzina pisze: 
"Na przełomie lutego i marca Papieska Akademia Nauk i Papieska Akademia Nauk Społecznych organizują w Watykanie seminarium pt. „Biological Extinction” (ang. biologiczne wymarcie). Głównym tematem spotkania ma być problematyka ochrony środowiska naturalnego.

Niestety, wśród zaproszonych prelegentów znalazł się Paul Ehrlich – amerykański biolog i demograf znany ze swoich skrajnie antynatalistycznych poglądów. Od lat 70-tych w swoich publikacjach otwarcie wspierał legalizację aborcji i antykoncepcji, posuwając się do popierania stosowania przymusowej aborcji i sterylizacji w celu ograniczenia populacji. Stwierdził nawet, że pozwalanie kobietom na posiadanie dowolnej liczby dzieci jest jak pozwalanie ludziom „na wrzucanie dowolnej ilości śmieci na podwórko sąsiada”.

Również współcześnie wielokrotnie wypowiadał się przeciwko nauczaniu Kościoła w kwestii aborcji i antykoncepcji. Odrzucenie przez papieża Franciszka metod kontroli populacji w encyklice „Laudato Si” nazwał w 2015 roku w rozmowie z dziennikarzami „nonsensownymi bredniami”.

Zaniepokojonych wiernych Kościoła Katolickiego oraz wszystkich innych ludzi dobrej woli zachęcamy do podpisania apelu do abpa Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce."
Zachęcam Państwa serdecznie do poparcia tej petycji.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, Dyrektor CitizenGO Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz