25 stycznia 2017

Sąd rozstrzygnie czy zostanie wszczęte śledztwo ws. Andrzeja Rzeplińskiego i innych sędziów TK

2017.01.26 w samo południe godz. 12.00 Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieście (ul. Marszałkowska 82 wejście od Żurawiej, sala 448) rozstrzygnie czy zostanie wszczęte postępowanie karne wobec b. Prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego i innych sędziów TK w związku z przekroczeniem uprawnień i fałszowaniem dokumentów w/s wyroku z dnia 9 marca 2016 r.(sygn. II Kp 2216.16). 

Przypomnijmy wniosek ws. złożyło Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE, które zarzuciło wydanie tzw. wyroku w składzie niezgodnym z ustawą (12 zamiast 13 sędziów) oraz fałszowania dokumentów poprzez próbie nadania waloru "orzeczenia" przyjętemu 9 marca 2016 stanowisku.

Podobne zawiadomienia złożyły także osoby fizyczne. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa stwierdzając, że nie jest od oceny kwestii legalności tzw. orzeczenia TK. Na postanowienie prokuratury zażalenie złożyło Stowarzyszenie i sprawa trafiła do sądu.

2 komentarze:

 1. Przegraliście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczyliśmy się z takim postanowieniem Sądu. Ale postanowienie Sądu de facto oznacza, iż nie będzie śledztw także w przypadku następców i składów orzekających z udziałem Rzeplińskiego. zob.
   http://serwis21.blogspot.com/2017/01/nie-bedzie-sledztwa-ws-decyzji.html

   Usuń