5 stycznia 2017

Rozwód Szmidt, Petru bez obrączki - obyczajowy skandal ciąg dalszy

Nowoczesna lubi pouczać innych, stosować moralizatorski ton. Ostatnie wydarzenia obyczajowo-polityczne z udziałem przewodniczącego i wiceprzewodniczącej tej partii odsłoniły prawdziwą twarz tej partii i działaczy tej partii. W sylwestrowy dzień, gdy inni protestowali przed Sejmu lub na sali plenarnej Sejmu, zagrzewani przez Ryszarda Petru do boju, ten ostatni wybrał się w podróż do Portugali razem posłanką Joanną Szmidt.

Rzecznik Nowoczesnej posłanka Lubnauer próbowała wmawiać, że był to wyjazd w celach partyjnych, choć każde dziecko wiedziało, że Petru i Szmidt jechali w zupełnie innym celu. Lider Nowoczesnej przyznał, że był to wyjazd prywatny. Posłanka Lubnauer zatem zwyczajnie skłamała, posłowie Nowoczesnej twierdzą, iż dysponowała informacjami nieprecyzyjnymi, chociaż Petru był według tych samych posłów w stałym politycznym kontakcie. 

Te lub inne kłamstwa posłów Nowoczesnej nie zakryją skandalu obyczajowego, jakim stał się romans Petru i Szmidt. Joanna Schmidt od pół roku nie jest już mężatką. Sama w czerwcu ubiegłego roku złożyła pozew rozwodowy. 8 września doszło do rozwodu bez orzekania o winie. Podobno mąż posłanki od dłuższego czasu podejrzewał ją o niewierność. Paweł bardzo pomagał jej przy kampanii do Sejmu. Angażował się, wspierał żonę. Ale coraz więcej osób mówiło mu o tym, a w końcu on sam zauważył, co dzieje się w związku- wspomina w Super Expressie jeden z lokalnych polityków. Podejrzewał, że żona go zdradza. Joanna za każdym razem zaprzeczała, mówiła, że to bzdury, plotki. Mąż Asi był zazdrosny o Petru.Wiedział, że razem jeżdżą po Polsce, po Europie. Ale Paweł nigdy jej nie szpiegował. Było mu po prostu przykro. Wierzył, że małżeństwo uda się uratować, prosił o pomoc i radę. ... Latem zeszłego roku, gdy Schmidt złożyła pozew rozwodowy, wyprowadziła się z hotelu sejmowego i wynajęła mieszkanie w Warszawie. Zrobiła to zapewne ze względu na dzieci. Małżonkowie po rozwodzie podzielili się bowiem opieką na trójką dzieci. Najstarsza córka zamieszkała z tatą, zaś młodsza i syn wprowadzili się do mamy (pudelek.pl)

Wyjazd do Portugalii nie był pierwszą tego typu podróżą Petru i Schmidt. W maju ubiegłego roku lider Nowoczesnej wybrał się wraz z młodą i urodziwą posłanką do Londynu, gdzie zostali przyłapani w metrze. Kilka tygodni później Petru i Schmidt wybrali się do Brukseli, gdzie oficjalnie uczestniczyli w spotkaniach z innymi politykami – to jednak trwało jeden dzień, podczas gdy lider Nowoczesnej ze swoją posłanką zostali w Belgii na kilka dni. Gdyby tego było mało, Petru wielokrotnie odwiedzał Schmidt w jej rodzinnym Poznaniu. Razem również podróżowali po całej Polsce – widziano ich na wycieczce w Krakowie i Olsztynie ... Gdy to wszystko wyszło na jaw, było zapewne już zbyt wiele dla żony Ryszarda Petru. Jak wyśledziły media – lider Nowoczesnej po konferencji wyleciał z domu i już tam nie wrócił.(pikio.pl) Jak zauważyły media, lider Nowoczesnej nie nosił ostatnio obrączki.

W całej sprawie, żal dzieci, posłanka Szmidt ma troje dzieci - teraz rozdzielonych, a Petru ma dwie córki, dla których cała ta sytuacja stała się niewątpliwie dramatem. Czy tak zachowują się odpowiedzialne osoby, osoby które pretendują do objęcia w przyszłości najwyższych stanowisk w państwie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz