2 stycznia 2017

Okrągłostołowe elity Solidarności przeciw społeczeństwu

Jak informuje portal Niezlomni.com - W piątek opublikowano wewnętrzną korespondencję brytyjskiego rządu z lat 1988-89. Kilka faktów, które wynikają z odtajnionych dokumentów jest niezwykle ciekawych… Poniższy dokument pokazuje, że Bronisław Geremek był przekonany, iż najlepszym kandydatem na kluczowe stanowisko szefa MSZ jest Tadeusz Olechowski, pełniący tę funkcję w rządzie komunistów.

Bronisław Geremek poszukiwał również rady, jak poradzić sobie ze zwolnieniami w przemyśle metalowym i górnictwie (dokument pochodzi z lipca czyli z okresu sprzed rządem Mazowieckiego, już wtedy myśleli jak się pozbyć polskich robotników)

Geremkowi sen z powiek spędzają wzrosty cen podstawowych produktów, które mogą doprowadzić do niepokojów społecznych. To znacznie groźniejsze niż opozycja ,,twardogłowych” z PZPR czy Związek Sowiecki. Zmiana systemu może dokonać się w oparciu o reformę ekonomiczną, a ta z kolei wymaga pomocy z zewnątrz. Jest wiele pomysłów takiej pomocy, w tym przede wszystkim oferowana przez George’a Sorosa.

Geremek przyznaje, że wybór Jaruzelskiego na prezydenta to jeden z elementów umowy okrągłostołowej, która nie znalazła odzwierciedlenia w oficjalnych dokumentach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz