10 stycznia 2017

Nie dla in vitro z budżetu Krakowa

Rada Miasta Krakowa na swoim posiedzeniu 11 stycznia ma głosować nad projektem uchwały mówiącej o przygotowaniu do wprowadzenia programu „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa na lata 2017 – 2020”. Oznacza to, że część radnych Miasta Krakowa próbuje przeforsować skrajnie ideologiczny i kosztowny projekt finansowania in vitro z budżetu samorządu.

Warto przypomnieć, że metoda in vitro w swej procedurze jest nieetyczna. Wiąże się ze mrożeniem zarodków, niszczeniem ich, a jeśli dochodzi do urodzenia dziecka, to ryzyko powikłań i wielu chorób jest wyższe niż przy naturalnym poczęciu. Zaapelujmy do Radnych Miasta Krakowa o odrzucenie projektu tej uchwały:

Zachęcam Państwa do przestudiowania tematu. Obok faktu, że in vitro stanowi metodę nieetyczną, warto wiedzieć, że ryzyko urodzenia się dziecka z wadą wrodzoną wzrasta po zapłodnieniu in vitro (w stosunku do naturalnego) o 30-40%, a ryzyko urodzenia dziecka z niską masą urodzeniową wzrasta 2,6-krotnie przy ciąży pojedynczej (przy mnogiej jest jeszcze wyższe). (Na podst.: "Zmanipulowany umysł". Kraków 2016). A to tylko przykładowe zagrożenia.

W tej sprawie dodatkowo oburza fakt, że proponuje się, aby in vitro było finansowane z samorządowych pieniędzy.

Dziękuję Państwu za podpisanie tej petycji.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Dyrektor CitizenGO Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz