4 stycznia 2017

Leonard Krasulski nie strzelał do robotników w grudniu 70, był w służbie medycznej

Fakt a za nim inne opozycyjne media skłamały ws. przeszłości posła PIS Leonarda Krasulskiego. Gazeta zarzuciła posłowi, że w grudniu 1970 r. służąc w Ludowym Wojsku Polskim, mógł strzelać do protestujących robotników cyt. Z archiwów, do których dotarł "Fakt", wynika, że od 23 października 1969 r. Krasulski był żołnierzem – najpierw służby zasadniczej, a po uzyskaniu stopnia kaprala w wakacje 1970 r., postanowił zostać zawodowcem. Służył w 1. Warszawskim Pułku Czołgów z Elbląga. To właśnie ta jednostka pacyfikowała stoczniowców na Wybrzeżu w grudniu 1970r.! ... – Strzelał pan do robotników? – pytamy zdziwieni. – Nie! Odmówiłem wyjazdu, zostałem w koszarach – zapewnia. Pytamy ekspertów. Szef warszawskiego oddziału IPN prof. Jerzy Eisler (64 l.) jest badaczem Grudnia '70. Podkreśla, że to niemożliwe, by niscy stopniem wojskowi mogli odmówić przełożonym i nie ponieść konsekwencji. 

Tymczasem portal niezalezna.pl dotarł do akt Krasulskiego, rzeczywiście był w 1 Warszawskim Pułku Czołgów, ale w służbie medycznej i sanitarnej, a te służby jak wiadomo zajmują się leczeniem rannych a nie strzelaniem. Co więcej w opinii służbowej czytamy, że okazał się podoficerem niezdyscyplinowanym i mało wartościowym, ze swoich obowiązków wywiązuje się połowicznie. Musi być pod stałą kontrolą przełożonych.
http://niezalezna.pl/91690-nasz-news-klamstwa-faktu-obalone-mamy-akta-krasulskiego

Jedynie co można zarzucić posłowi, jest iż w przeszłości nieco podkoloryzował swój życiorys (nie on jeden, tak samo uczynił Andrzej Halicki zob. Halicki pomawia a sam mija się z prawdą). W Encyklopedii Warmii i Mazur znalazło się twierdzenie, iż w grudniu 1970 r. aktywnie uczestniczył w wiecach i demonstracjach w Stoczni Gdańskiej i w Trójmieście. Na stronie posła widnieje zaś twierdzenie, że W latach 70-tych aktywnie uczestniczył w wiecach i demonstracjach w Stoczni Gdańskiej i Trójmieście. Tymczasem aż do 1976 r. był w wojsku, a później pracował w zakładach piwowarskich w Elblągu. Natomiast od 1980 r. był aktywnym działaczem Solidarności i był represjonowany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz