5 stycznia 2017

KOD to nie KOD, według KODu

Rzeczpospolita i Onet.pl ujawniły, że prawie 91 tys. zł pochodzących ze zbiórek publicznych na KOD trafiły do firmy MKM Studio Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Faktury były wystawiane podpisywane w imieniu firmy przez samego Mateusza Kijowskiego. Ale być może Kijowski wystawiał faktury i zgarniał pieniądze, za usługę wykonywaną przez inną osobę. Współzałożyciel KOD Jacek Parol pogrąża na Facebooku Mateusza Kijowskiego. Twierdzi, że na firmę lidera KOD zostały wystawione faktury za usługi... wykonane za darmo przez Jerzego Pogorzelskiego. cyt. Oświadczenie. Jako członek założyciel i członek zarządu KOD podjąłem się koordynacji powstania strony KOD. Oświadczam ze stronę przygotował, a potem opiekował się nią CAŁKOWICIE ZA DARMO mój przyjaciel Jerzy Pogorzelski. Mam nadzieję, że znajda się prawnicy, którzy pomogą Jurkowi wyegzekwować należne mu wynagrodzenie od firmy, która wystawiła Faktury za jego prace, a dla KOD.

Nie wiemy czy Jacek Parol mówi prawdę. W każdym razie cała sprawa śmierdzi. Przypominamy Kijowski twierdził, że działa społecznie, a tymczasem okazuje się że jest to działalność społeczna. Zarząd KODu twierdzi, że niby nie miał pojęcia, bo KOD to nie KOD. Czym innym ma być Stowarzyszenie KOD a czym innym jest Komitet Społeczny KOD. Ale wiceprzewodniczący KOD Radomir Szumełda zapowiedział iż, zarząd zwróci się o przeprowadzenie zewnętrznego audytu nad przepływem finansów w Komitecie Społecznym KOD. Ale jak zarząd stowarzyszenia może zlecić audyt w innym podmiocie prawnym, jeżeli nie ma nad nim nadzoru? Jak podaje Gazeta Wyborcza w Komitecie Społecznym KOD m.in. zasiadają Paweł Wimmer (zarazem członek komisji rewizyjnej KOD) oraz Piotr Chabora, który jest też... członkiem zarządu KOD i jego skarbnikiem. Czyżby nie informował kolegów? Co ciekawe w sprawozdaniu finansowym nie ma wzmianki nt. pieniędzy dla firmy Kijowskiego.

Afera wybuchła i władze KOD próbują zamydlić oczu, że niby nie wiedziano (dopiero dowiedzieli się w grudniu 2016 r.), że teraz będzie transparentnie, uczciwie, a tymczasem jak jest, każdy widzi - zwykłe szambo ...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz