23 stycznia 2017

I kto powiedział, że PKO BP nie jest sprawiedliwe?

W PKO BP i w Inteligo w okresie od 15 stycznia do 30 marca 2017 r. wszystkie przelewy na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą bezpłatne. Dotyczy to wszystkich kont, zarówno młodzieżowych, jak i dla dorosłych oraz firm. Bank zwolnił z opłat, zatem rezygnuje z dochodu, po to by wesprzeć WOŚP i pana Owsiaka, który za pomocą "Złotego Melona", "Mrówki Całej" może czerpać niezłą kasę z Fundacji. Tylko część środków zebranych przez Fundację  idzie bowiem na sprzęt medyczny dla szpitali, a reszta na zupełnie inne cele bardzo merkantylne.

Można by powiedzieć pieniądz nie śmierdzi, tyle tylko że pieniądze nie trafiają na konto w PKO BP. Skarbnikiem Fundacji WOŚP jest bowiem nie PKO BP ale PeKaO SA czyli konkurencyjny bank. Po co robić prezent na przelewy do innego banku?

Być może Bank chce pokazać ludzką twarz, pełen zatroskania o zwykłych ludzi. Już chcemy w to wierzyć, tylko mały drobiazg, 950 pracowników w tym roku jest objętych planem zwolnień grupowych (a ile wyrzuca się indywidualnie pozagrupowo w ramach wymiany DNA?). Ale co tam pracownicy, ważni są potrzebujące i organizacje ich wspierające. Szukamy zatem w internecie komunikatu o zwolnieniu za przelewy na Caritas w I kwartale 2017 roku i ... jakoś takowego nie znajdujemy.

No cóż, dla Banku jak widać są równi i równiejsi, dla jednych wsparcie w postaci zwolnienia z opłaty za przelew, a dla innych mniej hałaśliwych - nie. A w cieniu tej wielkiej ofiarności Banku, kilkaset własnych pracowników czeka na zwolnienie.  I kto powiedział, że Bank nie jest sprawiedliwy?

3 komentarze:

  1. Jestem ciekaw ile osób jest zwalnianych indywidualnie poza zwolnieniami grupowymi z tzw. wymiany DNA? Czy te osoby dostają jakiekolwiek odprawy?

    OdpowiedzUsuń
  2. to dane tajne... nie wiem czy jest to zaplanowane ale takie osoby dostają plany ktorych nie są w stanie wykonać i potem propozycję nie do odrzucenia albo odchodzisz sam albo cię wy...my.. Kto się chce szarpać z molochem w szczególności osoby 50 plus które zmarnowały swoje źycie zawodowowe a i kasy za duźo nie mają z tej pracy???

    OdpowiedzUsuń
  3. To tak postępuje najlepszy pracodawca , to są te wysokie standardy etyczne ,a może coś mi się pomyliło ?

    OdpowiedzUsuń